آمار 'تکان‌دهنده' از افزایش خطر آزار جنسی کودکان در بریتانیا

بریتانیا آزار جنسی

منبع تصویر، Getty Images

توضیح تصویر،

کودکان بریتانیایی بیش از پیش در معرض خطر آزار جنسی از طریق اینترنت قرار دارند

به گفته ساجد جاوید، وزیرکشورر بریتانیا، کودکان بریتانیایی در معرض خطر آزار جنسی اینترنتی از سوی حدود ۸۰ هزار پدوفیل (افرادی با میل جنسی به کودکان) قراردارند.

به دنبال انتشار گزارش آژانس جرایم ملی بریتانیا (NCA) در این رابطه، آقای جاوید گفته است که بعد از پی بردن "به آمارهولناک" شمار افراد مایل به رابطه جنسی با کودکان مقابله با خطرآزار جنسی اینترنتی کودکان به صورت یک "ماموریت شخصی" برای وی درآمده است.

براساس این آمار موارد انتشارتصاویر آزارجنسی کودکان که این آژانس دریافت کرده است حاکی است که این تصاویر طی پنجسال گذشته تا میزان ۷۰۰% افزایش داشته است. از آن گذشته این تصاویر زننده‌تراز قبل است.

این آژانس می گوید که موارد بیشتری از آزار کودکان زیر ده سال ثبت شده است.

وزارت کشور بریتانیا هشدار داده است که به دلیل سرعت بالای اینترنت و تلفن های هوشمند و همچنین سهولت پرداخت های فرامرزی پخش زنده آزار جنسی کودکان از طریق فضای مجازی افزایش پیدا کرده است.

آماردیگری که پلیس بریتانیا بدست داده است حاکی است که طی سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۸ هر روزه ۲۳ مورد از جرائم مربوط به آزارجنسی کودکان از طریق اینترنت گزارش شده است.

بدلیل میزان بالای این جرائم از شرکت های اینترنتی معروف نظیر گوگل، ماکیروسافت، فیس وک و توییترخواسته شده است که برای جلوگیری از کودک آزاری اقدامات بیشتری انجام دهند.

به گفته آژانس جرایم ملی بریتانیا، این شرکت ها باید برای جلوگیری از پخش تصاویر زننده کودکان در شبکه های اینترنتی تمام تلاش خود را بکار گیرند.

آژانس جرایم ملی بریتانیا همچنین می گوید که عملیات پلیس طی تنها یک هفته در ماه ژوئیه، منجر به دستگیری ۱۳۱ نفرشد که یک آموزگار و مامور سابق پلیس هم جزو آنان بود؛ اما در عین حال می‌افزاید که تنها اسامی سیزده نفر از آنها بعنوان اشخاص شناخته شده کودک آزار به ثبت رسیده بود و ۱۹ نفردیگر اشخاص مورد اعتماد بدون سابقه بوده اند.