بازرس تحقیقات روسیه برای مایکل فلین درخواست زندان نمی‌کند

مایکل فلین به یک مورد دروغگویی به اف بی آی اذعان کرده است حق نشر عکس Reuters
Image caption مایکل فلین به یک مورد دروغگویی به اف بی آی اذعان کرده است

دفتر بازرس ویژه ای که درباره احتمال تبانی دولت آمریکا با روسیه در انتخابات ریاست جمهوری این کشور تحقیق می کند توصیه کرده است که لازم نیست مایکل فلین مشاور سابق امنیت ملی حبس بگیرد.

دفتر بازرس ویژه رابرت مولر گفت که آقای فلین "همکاری زیادی" در این تحقیقات داشته است.

آقای فلین به یک مورد دروغ گفتن به ماموران اف بی آی اذعان کرده است. او تنها عضو دولت ترامپ است که در این تحقیقات اقرار به گناه می کند.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا این تحقیقات را تعقیب ارواح خوانده و هرگونه تبانی میان کمپین انتخاباتی خود با دولت روسیه برای پیروزی در انتخابات را رد کرده است.

تصمیم آقای مولر در مورد مجازات مایکل فلین در یادداشتی برای یک قاضی ناظر بر حکم مجازات ذکر شده است.

حکم مجازات اول قرار است روز ۱۸ دسامبر در دادگاهی فدرال در واشنگتن صادر شود.

یادداشت آقای مولر می گوید که مایکل فلین در تحقیقات متعدد کمک ارائه کرد و همچنین اطلاعاتی در مورد هماهنگی میان دولت روسیه و کمپین ترامپ ارائه کرده است.

تصور می شد که جزییات این همکاری ها در یادداشت آقای مولر ذکر شود اما این سند می گوید به دلیل "ماهیت حساس اطلاعات مروبط به تحقیقات که ادامه دارد" بخش هایی از آن باید محرمانه بماند.

مایکل فلین فقط برای ۲۳ روز مشاور امنیت ملی آقای ترامپ بود. دولت جدید در ماه ژانویه ۲۰۱۷ سر کار آمد و آقای فلین در ماه فوریه کنار رفت.

درست پس از انتصاب او در این سمت فاش شد که او پیش از سر کار آمدن دولت ترامپ در مورد برداشتن تحریم های آمریکا علیه روسیه با سفیر روسیه در واشنگتن صحبت کرده بود.

آقای فلین در جریان مبارزات انتخاباتی سال ۲۰۱۶ از هواداران سفت و سخت آقای ترامپ بود.