ترامپ درمورد طولانی بودن تعطیلی دولت آمریکا هشدار داد

پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.
اختلاف ترامپ و سنا دولت آمریکا را به تعطیلی کشاند

در حالی که مذاکره برای بازگشایی بخش‌های دولتی آمریکا در جریان است، دونالد ترامپ هشدار داده که روند تعطیلی دولت احتمالا طولانی باشد.

۹ بخش دولتی به دلیل کمبود بودجه مجبور به تعطیلی شدند.

این سومین باری است که در طول دولت دو ساله آقای ترامپ بخشی ازدولت آمریکا تعطیل می‌شود.

این تعطیلی به معنای آن است که صدها هزار کارمند دولت مجبورند بدون حقوق کار کنند و یا موقتا به مرخصی بروند.

منتقدان می‌گویند که پس از انتقادات اخیر حامیان آقای ترامپ به دلیل شکست او در محقق کردن وعده اصلی انتخاباتی‌اش مبنی بر ساخت دیواری مرزی با مکزیک، رئیس جمهور آمریکا تمایل کمی در رسیدن به توافق از خود نشان داده است.

دموکرات‌ها از اختصاص بودجه‌ای پنج میلیارد دلاری برای ساخت این دیوار مرزی خودداری کرده‌اند.

تعطیلی بخشی از دولت آمریکا قطعی شد

کنگره آمریکا به تعطیلی دولت این کشور پایان داد

دولت آمریکا چه طور تعطیل شد؟

این عدم توافق بین دمکرات‌ها و جمهوریخواهان در سنا بر منابع مالی مورد نظر آقای ترامپ برای احداث این دیوار، باعث شده که بخشی از دولت آمریکا از نیمه شب جمعه تعطیل شود.

این تعطیلی در برگیرنده بخش های غیرضروری یک چهارم وزارت خانه ها و سازمان های دولت فدرال مانند وزارتخانه های مسکن، وزارت امنیت داخلی، کشاورزی، امور خارجه و دادگستری خواهد بود که شامل ۸۰۰ هزار نفر از کارمندان دولت است.

حق نشر عکس Getty Images

آقای ترامپ پیشتر گفته بود اگر دموکرات های سنا با احداث دیوار مرزی با مکزیک موافقت نکنند و قانون بودجه به تصویب نرسد، برای تعطیلی طولانی مدت دولت آمادگی دارد.

مجلس نمایندگان آمریکا جمعه به طرح بودجه مورد نظر آقای ترامپ با ۲۱۷ رای مثبت در برابر ۱۸۵ رای منفی رای داد اما جمهوری خواهان از آرای کافی برای تصویب این طرح در مجلس سنا برخوردار نیستند.

بر اساس آیین نامه سنا، تصویب این طرح در این مجلس ۱۰۰ نفری به ۶۰ رای نیاز دارد ولی جمهوری خواهان تنها ۵۱ کرسی در اختیار دارند.

موضوعات مرتبط