نواز شریف بار دیگر زندانی شد

نواز شریف

منبع تصویر، AFP

نواز شریف، نخست‌وزیر سابق پاکستان، بار دیگر به فساد مالی محکوم و به زندان فرستاده شد.

دادگاه جرائم مالی اسلام آباد امروز آقای شریف را به جرم سرمایه‌گذاری در دارایی‌های اعلام نشده به هفت سال زندان محکوم کرد.

قاضی دادگاه به این نتیجه رسید که آقای شریف نتوانسته درآمدش از مالکیت "کارخانه فولاد العزیزیه" در عربستان را ثابت کند.

آقای شریف از یک اتهام دیگر درباره یک شرکت بریتانیایی به دلیل نبود شواهد تبرئه شد اما حسن و حسین و دو پسر آقای شریف را که در پاکستان نیستند فراری اعلام کرد.

آقای شریف همواره هرگونه تخلف مالی را تکذیب کرده و گفته پشت این اتهامات انگیزه‌های سیاسی است. انتظار می‌رود او برای حکم جدید هم درخواست تجدید نظر کند.

آقای شریف ماه ژوئیه هم به دلیل یک پرونده دیگر فساد مالی به ده سال زندان محکوم شده بود اما بعد از حدود دو ماه زندان، دادگاه عالی به درخواست تجدید نظر او رسیدگی و حکم زندان را تعلیق کرد.

منبع تصویر، AFP

حکم دادگاه در حالی اعلام شد که تدابیر شدید امنیتی بیرون دادگاه حکمفرما بود و نیروهای امنیتی با باتون و گاز اشک‌آور با هواداران آقای شریف برخورد کردند.

حزب آقای شریف -حزب مسلم لیگ (ن)- تهدید کرده اگر آقای شریف به زندان فرستاده شود برای تظاهرات سراسری فراخوان خواهد داد و کار پارلمان را مختل خواهد کرد.

در زمانی که آقای شریف در زندان بود حزب او در انتخابات سراسری شکست خورد و عمران بازیکن سابق کریکت و رهبر حزب تحریک انصاف با شعار مبارزه با فساد مالی در آن انتخابات شرکت کرد، بیشتر کرسی های پارلمان را به دست آورد و به نخست‌وزیری رسید.

آقای شریف در داخل دادگاه دستگیر شد تا به زندان منتقل می‌شود.