حمله هوایی 'اسرائیل' به اهدافی در نزدیکی دمشق

برخی مردم در دمشق صدای انفجارهای بزرگی را شنیده اند

منبع تصویر، Reuters

توضیح تصویر،

برخی مردم در دمشق صدای انفجارهای بزرگی را شنیده اند

یک مقام ارتش سوریه گفته که هواپیمای جنگی اسرائیل از بالای آسمان لبنان یک انبار تسلیحات در نزدیکی دمشق را هدف قرار داده اند که در این حمله سه سرباز سوری زخمی شده اند. سوریه می گوید پدافند هوایی این کشور اکثر موشک های شلیک شده را ره گیری و نابود کرده است.

گروه دیده بان حقوق بشر سوریه - مستقر در لندن - به نقل از منابع خود گفته است که هواپیماهای اسرائیلی با عبور از آسمان لبنان، حداقل سه هدف را در غرب و جنوب غرب دمشق بمباران کرده اند که انبارهای تسلیحات ایران یا گروه حزب الله لبنان بوده است.

پیش تر، رسانه های حکومت سوریه از رهگیری 'اهداف متخاصم' توسط پدافند هوایی این کشور خبر داده بودند. برخی شاهدان عینی در دمشق به خبرگزاری رویترز گفتند که صدای انفجارهای بزرگی را شنیده اند.

تلویزیون دولتی سوریه گزارش داد: "دفاع ضدهوایی ما تعدادی اهداف متخاصم را در نزدیکی دمشق رهگیری کرد."

این گزارش بدون بیان جزئیات افزود: "تجاوز از بالای قلمروی لبنان آغاز شد و تعدادی از اهداف متخاصم سرنگون شدند."

اسرائیل مسوولیت این حمله را برعهده نگرفته اما ارتش اسرائیل اعلام کرده که پدافند هوایی اش علیه موشک های ضد هوایی سوریه وارد عمل شده است. اسرائیل می گوید که این واقعه خسارت مالی یا جانی برجای نگذاشته است.

برخی ساکنان هادرا، واقع در شمال اسرائیل، گفته اند که صدای یک انفجار بزرگ را شنیده و ردی از دود را در آسمان مشاهده کرده اند.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، این هفته در واکنش به تصمیم آمریکا برای خروج نیروهایش از سوریه، گفته بود که همچنان به تلاش‌های خود علیه ایران در سوریه ادامه خواهد داد.

اسرائیل بارها در حملات هوایی خود در سوریه پایگاه‌هایی را که می‌گوید ایران در آن فعالیت نظامی دارد هدف قرار داده است.

اسرائیل همچنین می گوید در گذشته بارها به موشک ها و تجهیزات نظامی ارسال شده به گروه حزب الله لبنان از طریق خاک سوریه حمله کرده است.

اخبار مرتبط: