تعطیلی بخش هایی از دولت آمریکا ادامه دارد

تابلویی در برابر آرشیو ملی آمریکا از تعطیلی این سازمان خبر می دهد

منبع تصویر، AFP

توضیح تصویر،

تابلویی در برابر آرشیو ملی آمریکا از تعطیلی این سازمان خبر می دهد

با ادامه اختلاف کاخ سفید با دموکرات های کنگره بر سر احداث دیوار مرزی با مکزیک، به نظر می رسد تعطیلی بخش هایی از دولت آمریکا تا سال جدید میلادی ادامه داشته باشد.

در ششمین روز تعطیلی بخش هایی از دولت فدرال آمریکا، هر دو مجلس کنگره پنجشنبه تشکیل جلسه دادند ولی بدون اقدام خاصی به کار خود پایان دادند.

خبرنگاران در واشنگتن می گویند نمایندگان دموکرات و جمهوری خواه کنگره بر این باورند که دستیابی به توافق بر سر بودجه جدید تا پیش از آغاز سال ۲۰۱۹- چهار روز دیگر- امکان نخواهد داشت.

عدم توافق دموکرات ها با جمهوری خواهان کنگره و کاخ سفید بر سر هزینه ۵ میلیارد دلاری ساخت دیوار مرزی مورد نظر دونالد ترامپ باعث شد بودجه ایالات متحده در مهلت مقرر به تصویب نرسد و بخش هایی از دولت به همین علت در تعطیلی به سر می برند.

دونالد ترامپ می گوید خواهان مقابله با ورود مهاجران غیرقانونی به آمریکا از مکزیک است و از خواسته خود برای احداث دیوار مرزی که از وعده های انتخاباتی اوست، کوتاه نخواهد آمد.

آقای ترامپ همچنین بار دیگر در توییتر از دموکرات ها به خاطر موافقت نکردن با بودجه ساخت دیوار مرزی به شدت انتقاد کرد.

منبع تصویر، Twitter

توضیح تصویر،

آقای ترامپ می گوید دموکرات ها نمی خواهند او برنده دعوا باشد

او در یکی از توییت هایش به موفقیت آمیز بودن اقدام اسراییل در ساخت حصار مرزی در اطراف غزه نوشت: "همه از کارایی دیوار خبر دارند … دموکرات ها نمی خواهند دونالد ترامپ و جمهوری خواهان پیروز این دعوا باشد."

دموکرات ها می گویند آقای ترامپ بحث احداث دیوار مرزی را به موضوعی سیاسی تبدیل کرده و دیوار مورد نظر او پرهزینه و فاقد کارایی است.

دیک دوربین، سناتور دموکرات پنجشنبه در توییتر آقای ترامپ را متهم کرد که کشور را به گروگان گرفته است تا به بودجه احداث دیوار مرزی دست پیدا کند.

دولت فدرال آمریکا شامل ۱۵ وزارت خانه و سازمان است که بخش هایی از ۹ وزارت خانه و سازمان آن از شش روز پیش تعطیل هستند و ۸۰۰ هزار کارمند دولت به مرخصی اجباری فرستاده شده اند یا بدون دریافت دستمزد کار می کنند.

این سومین بار در سال ۲۰۱۸ میلادی است که بخش هایی از دولت آمریکا به خاطر اختلاف بر سر بودجه تعطیل می شوند.

این تعطیلی تنها به دولت فدرال مربوط است و سازمان های ایالتی و محلی را شامل نمی شود.