آنجلینا جولی شاید وارد عالم سیاست شود

آنجلینا جولی
توضیح تصویر،

آنجلینا جولی در مصاحبه با بی‌بی‌سی احتمال ورود به عرصه سیاست را رد نکرد

آنجلینا جولی هنرپیشه سرشناس سینما در مصاحبه با بی‌بی‌سی به طور تلویحی از احتمال ورود به عرصه سیاست سخن گفت.

خانم جولی در مصاحبه با برنامه "امروز" رادیو چهار بی‌بی‌سی گفت که ۲۰ سال پیش، چنین احتمالی یعنی ورود به سیاست را به‌ کلی رد می‌کرد اما حالا برای هر جا که به او نیاز باشد آماده است.

آنجلینا جولی در حال حاضر فرستاده ویژه کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل است. او در زمینه حفظ محیط زیست و مسائل مربوط به پناهندگان و قربانیان خشونت‌های جنسی فعالیت می‌کند.

این هنرپیشه سرشناس، در پاسخ به سوال بی‌بی‌سی درباره احتمال ورودش به عرصه سیاست گفت "فعلا" ترجیح می‌دهد در این باره سکوت کند. خانم جولی اما توضیح داد: "۲۰ سال پیش به این سوال می‌خندیدم اما همیشه گفته‌ام هرجا که به من نیاز داشته باشند خواهم رفت. نمی‌دانم که برای سیاست شخص مناسبی باشم اما همیشه به شوخی گفته‌ام که معلوم نیست چه چیزی در آستین دارم".

آنجلینا جولی گفت "من با دولت می‌توانم کار کنم، با نظامیان هم می‌توانم کار کنم. من جای جالبی قرار دارم؛ کارهای زیادی انجام می‌دهم، بدون آن که عنوانی داشته باشم یا آن کار مربوط به من یا سیاست‌هایم باشد."

در ادامه وقتی جاستین وب، مجری این برنامه گفت که حدود ۳۰ یا ۴۰ نفر در فهرست نامزدهای حزب دمکرات برای انتخابات آتی ریاست جمهوری قراردارند و من شما را هم در این فهرست قرار می‌دهم، آنجلینا جولی فقط گفت "متشکرم."

منبع تصویر، UNHCR/ANDREW MCCONNELL

توضیح تصویر،

آنجلینا جولی فرستاده ویژه سازمان ملل در امور پناهندگان است

همکاری آنجلینا جولی با بیبیسی

خانم جولی همچنین از مشکل نظارت بر فعالیت فرزندانش در شبکه‌های اجتماعی گفت و این که مثل "اکثر والدین" نمی‌تواند بر آن چه در این شبکه‌ها ارائه می‌شود کنترل داشته باشد: "مسائلی هست که نیمی از نسل ما از آن سر در نمی‌آورد اما فناوری به بچه‌ها امکان می‌دهد که کارهای زیادی بکنند و خیلی آسان سر ما را شیره بمالند."

آنجلینا جولی با بی‌بی‌سی برای تهیه یک برنامه ویژه کودکان همکاری می‌کند. او مدیر اجرایی این برنامه است که برای مخاطبان ۷ تا ۱۲ ساله ساخته می‌شود.

خانم جولی امیدواراست کودکان به این وسیله بتوانند از خبرهای جهان آگاه شوند و به مسائلی مانند فناوری، حفظ محیط زیست و شبکه‌های اجتماعی توجه کنند.