'۴۰ شبه نظامی' در حمله پلیس مصر کشته شدند

پلیس مصر

منبع تصویر، NurPhoto

بنابر اعلام وزارت کشور مصر، پلیس این کشور دهها شبه‌نظامی را در حمله‌ای به مخفیگاه آنها کشته است.

عملیات پلیس یک روز پس از انفجار بمب دست‌ساز در نزدیکی اهرام مصر صورت گرفته است.

وزارت کشور مصر در بیانیه‌ای اعلام کرده در عملیات صبح شنبه (۸ دی/۲۹ دسامبر) در شمال استان سینای شمالی و شهر جیزه "۴۰ تروریست" کشته شده‌اند.

در این بیانیه همچنین آمده شبه‌نظامیان در حال برنامه‌ریزی رشته حملاتی در مناطق توریستی، کلیساها و همچنین حملاتی علیه نیروهای نظامی بوده‌اند.

بنابر اعلام وزارت کشور مصر، ۳۰ شبه نظامی در شهر جیزه و ده نفر دیگر هم در شهر عریش، مرکز استان سینای شمالی در این کشور کشته شده‌اند.

منبع تصویر، Getty Images

توضیح تصویر،

انفجار یک بمب دست‌ساز در روز جمعه (۷ دی/ ۸ دسامبر) در نزدیکی اهرام مصر، به کشته و زخمی شدن تعدادی از سرنشینان یک اتوبوس توریستی انجامید

این حملات در حالی است که دیروز (جمعه ۷ دی/۲۸ دسامبر) انفجار یک بمب دست‌ساز در نزدیکی اهرام مصر، به کشته و زخمی شدن تعدادی از سرنشینان یک اتوبوس توریستی انجامید.

سه گردشگر ویتنامی و یک راهنمای توریست که مصری بود در این حمله جان خود را از دست دادند.

هیچ گروهی هنوز مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته است؛ اما گروه‌های اسلامگرای افراطی پیشتر به حملات مشابهی دست زده بودند.

گردشگری یکی از منابع مهم درآمد مصر به شمار می‌رود.

در سال ۲۰۱۰ شمار گردشگران خارجی در مصر به ۱ میلیون نفر رسید، اما با انقلاب مصر و ناآرامی‌های پس از آن این تعداد به شدت کاهش یافت.

بدترین اتفاقی که در این خصوص افتاد بمبگذاری در یک هواپیمای حامل گردشگران روس بود که پس از ترک شرم الشیخ منفجر شد و ۲۲۴ نفر در آن حادثه کشته شدند.

به دنبال این بمبگذاری، در سال ۲۰۱۵ شمار گردشگران تا حدود پنج میلیون نفر پایین آمد.