پاسخ ونزوئلا به امدادرسانی آمریکا: توزیع غذا بین فقیران کلمبیایی

نیکولاس مادورو

منبع تصویر، Reuters

توضیح تصویر،

اقدام ونزوئلا پاسخی به تلاش آمریکا برای کمک رسانی به مردم این کشور از طریق مرز کلمبیاست

دولت ونزوئلا از قصد خود برای امدادرسانی به مردم فقیر در یک شهر مرزی کلمبیا خبر داده است.

خورخه رودریگز، وزیر اطلاع رسانی ونزوئلا گفته است کشورش تا آخر این هفته بیست هزار بسته غذا میان افراد کم بضاعت شهر مرزی کوکوتا در کلمبیا توزیع خواهد کرد.

به گفته آقای رودریگز، کودکان شهر کوکوتا درگیر فقر شدیدی هستند.

این سخنان در حالی مطرح می شود که فشار بر مردم ونزوئلا به خاطر شرایط بد اقتصادی و تورم بسیار شدید رو به افزایش است و دولت مانع از انتقال کمک هایی شده که آمریکا به درخواست خوان گوایدو، رهبر مخالفان به مرز کلمبیا ارسال کرده است.

آقای گوایدو که از سوی بسیاری از کشورها به عنوان رییس جمهوری موقت ونزوئلا شناخته شده، از سخنان خورخه رودریگز به شدت انتقاد کرده است.

او در سخنانی گفت: "این سخنان کوچک ترین تغییر در برنامه ما برای افزایش فشار بر حکومت و تضمین کمک رسانی به مردم ایجاد نمی کند."

آقای گوایدو همچنین بر توزیع کمک های ارسال شده به رقم مخالفت دولت نیکولاس مادورو تاکید کرد.

دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا قرار است دوشنبه در سخنانی در میان مهاجران ونزوئلایی در فلوریدا بر حمایت خود از آقای گوایدو تاکید کند و به ارتش این کشور درباره ادامه حمایت از نیکولاس مادورو هشدار دهد.

بر اساس گزارش های اولیه، آقای ترامپ قرار است به فرماندهان ارتش ونزوئلا هشدار دهد که آمریکا مخفیگاه های دارایی آنها و اعضای خانواده هایشان را رصد کرده و می داند پول هایشان را کجا مخفی کرده اند.