ترامپ: ارتش ونزوئلا دست از حمایت از مادورو بردارد

ترامپ در میان مخالفان حکومت ونزوئلا در میامی صحبت می کرد

منبع تصویر، Trump

توضیح تصویر،

ترامپ در میان مخالفان حکومت ونزوئلا در میامی صحبت می کرد

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا از ارتش ونزوئلا خواسته به حمایت از نیکولاس مادورو پایان دهد و از خوان گوایدو، رهبر مخالفان و رئیس جمهوری خودخوانده این کشور حمایت کند.

آقای ترامپ که دوشنبه در میان گروهی از مهاجران ونزوئلایی در میامی سخنرانی می کرد، به نظامیان این کشور هشدار داد که با ادامه حمایت از نیکولاس مادورو آینده خود را به خطر می اندازند.

او حکومت نیکولاس مادورو را یک دیکتاتوری شکست خورده و مترسکی در دستان کوبا عنوان کرد و از شکست سوسیالیسم در ونزوئلا، نیکاراگوا و کوبا خبر داد.

آقای ترامپ در حالی سخنرانی می کرد که حکومت ونزوئلا و مخالفانش بر سر انتقال کمک های غذایی در این کشور درگیر شده اند.

دونالد ترامپ در سخنانش اطرافیان نیکولاس مادورو را به سرقت ثروت ونزوئلا متهم کرد و گفت: "می دانیم آنها چه کسانی هستند و می دانیم میلیاردها دلاری دزدیده شده را کجا نگهداری می کنند."

به گفته آقای ترامپ ارتش ونزوئلا در انتقال قدرت در این کشور نقش محوری خواهد داشت و بهتر است فرماندهان ارتش با پذیرش عفو اعلام شده از سوی آقای گوایدو از او حمایت کنند.

همزمان، خوان گوایدو که به وسیله حدود ۵۰ کشور از جمله آمریکا و بیشتر همسایگان ونزوئلا به عنوان رئیس جمهوری موقت شناخته شده است از ثبت نام بیشتر از ۶۰۰ هزار داوطلب برای توزیع کمک های غذایی بین المللی خبر داده است.

آمریکا در روزهای گذشته مقداری کمک غذایی برای توزیع میان مردم ونزوئلا به مرز این کشور با کلمبیا فرستاده ولی دولت نیکولاس مادورو مانع از ورود این کمک ها شده است.

این در حالی است که مردم ونزوئلا به خاطر تورم بسیار شدید تحت فشار زیادی هستند.

آقای گوایدو به حکومت تا شنبه فرصت داده است تا از مخالفتش با انتقال این کمک های غذایی دست بر دارد در غیر این صورت با یک میلیون داوطلب به سوی مرز حرکت خواهد کرد.

همزمان، در مرز برزیل با ونزوئلا و همین طور در جزیره کوراکائو، در نزدیکی سواحل شمالی این کشور که به هلند تعلق مراکزی برای امدادرسانی در حال راه اندازی است.

دولت ونزوئلا هم در پاسخ به تلاش آمریکا و مخالفان برای امدادرسانی، از قصد خود برای توزیع بیست هزار بسته غذایی میان ساکنان فقیر یک شهری مرزی کلمبیا خبر داده است.