افسر گارد ساحلی آمریکا بنا داشت 'کشتار جمعی' راه بیندازد

پلیس این زرادخانه شخصی را در زیرزمین کریستوفر پال هاسن کشف کرد

منبع تصویر، Reuters

توضیح تصویر،

پلیس این زرادخانه شخصی را در زیرزمین کریستوفر پال هاسن کشف کرد

یک افسر گارد ساحلی آمریکا که گفته شده معتقد به برتری سفیدپوستان است به اتهام نقشه‌چینی برای کشتن چهره‌های سرشناس سیاسی دموکرات و یک کشتار جمعی بزرگ بازداشت شده و از خانه او چندین قبضه اسلحه و مهمات کشف شده است. او به 'تروریسم داخلی' متهم شده است.

بنابر مدارک دادگاه که روز چهارشنبه (۲۰ فوریه) علنی شده کریستوفر پال هاسن، ۴۹ ساله، افسر گارد ساحلی آمریکا، در زیرزمین منزلش یک زراد خانه که حاوی چندین قبضه تفنگ شکاری، مسلسل و حدود یک هزار فشنگ بوده داشته و برای کشتن کسانی چون نانسی پلوسی، رئیس دموکرات مجلس نمایندگان، چاک شومر، رهبر دموکرات‌ها در مجلس سنا و دو مجری شبکه دست چپی ام‌اس‌ان‌بی‌سی نقشه‌چینی کرده بوده است.

او خود را ملی‌گرا می‌خواند و آن طور که گفته شده تحت تاثیر آندراس بروویک، ترورریست نژادپرست نروژی بوده و برای طرح خود از او الهام گرفته بوده است.

رابرت هور، قاضی دادگاه در مدارک اتهامی آقای هاسن نوشته: "متهم قصد کشتن شهروندان بی‌گناه را داشته آن هم در مقیاسی که این کشور به ندرت به خود دیده است."

"متهم یک تروریست داخلی است که حاضر به انجام اعمال خطرناک علیه جان انسان‌ها بوده تا بر عمل و رفتار دولت اثر بگذارد."

در ایمیلی که آقای هاسن در ماه ژوئن سال ۲۰۱۷ نوشته آمده: "من رویای یافتن راهی را دارم که به واسطه آن بتوانم همه را تا آخرین نفر روی کره زمین بکشم. طاعون راه خوب و موفقیت آمیزی خواهد بود اما من چگونه می‌توانم به آن یا آنفلونزای اسپانیایی، باکتری بوتولیسم یا سیاه زخم دسترسی پیدا کنم، مطمئن نیستم اما بالاخره راهی پیدا خواهم کرد."

رسانه‌های آمریکا می‌گویند کریستوفر هاسن گروهبان گارد ساحلی بوده و در مقر فرماندهی این نیرو در واشنگتن دی‌سی کار می‌کرده و خانه‌اش هم در حومه پایتخت در شهر سیلور اسپرینگ ایالت مریلند بوده است.

گارد ساحلی هم بازداشت یک نیروی خود را تایید کرده اما جزئیات بیشتری فاش نکرده است.

علاوه بر اسلحه و مهمات، پلیس در زیرزمین خانه این افسر گاردساحلی داروهای غیرمجاز و موادمخدر پیدا کرده است.

منبع تصویر، Reuters

توضیح تصویر،

مواد غیرقانونی از جمله هورمون رشد و موادمخدر در زیرزمین گروهبان گارد ساحلی، کریستوفر پال هاسن پیدا شده است

آن طور که در مدارک دادگاه آمده آقای هاسن یادداشت‌ها و مرامنامه آندرس بروویک را در باره چه گونه جمع‌آوری سلاح و مهمات و تهیه لیست افراد مورد هدف خوانده بوده است.

آندرس بروویک، در سال ۲۰۱۱ طی دو حمله در نروژ ۷۷ نفر را کشت. او ابتدا با انفجاری در مرکز اسلو ۸ نفر را کشت و پلیس را مشغول آن انفجار کرد و بعد با انواع سلاح به یک جزیره که محل اردوی دانش‌آموزان عضو حزب کارگر نروژ بود رفت و آنجا ۶۹ نفر که اغلب نوجوان بودند را کشت.

بیشتر بخوانید

آن طور که گفته شده آقای هاسن روز جمعه گذشته دستگیر شده و قرار است فردا (پنجشنبه ۲۱ فوریه) برای تفهیم اتهام در دادگاه حاضر شود.

منبع تصویر، AFP

توضیح تصویر،

آندرس برویک خود را فاشیست معرفی می‌کند