'برخورد نامناسب' اسقف کلیسای کاتولیک هند با مسئله آزار جنسی کودکان

کاردینال اسوالد گراسیاس به بی بی سی گفته از شنیدن اتهاماتی مبنی بر این که درمقابل قربانیان آزار جنسی کوتاهی کرده، آزرده می شود

منبع تصویر، Getty Images

توضیح تصویر،

کاردینال اسوالد گراسیاس به بی بی سی گفته از شنیدن اتهاماتی مبنی بر این که درمقابل قربانیان آزار جنسی کوتاهی کرده، آزرده می شود

بی بی سی در تحقیقی دریافته که یکی از سازماندهندگان نشست واتیکان تایید کرده که در مقابل قربانیانی که او را از آزار جنسی مطلع کرده بودند، واکنش درستی از خود نشان نداده است.

کاردینال اسوالد گراسیاس، اسقف اعظم مومبای (بمبئی) اعتراف کرده که می‌توانسته رفتار بهتری در قبال کسانی که به او از آزار جنسی خود خبر داده بودند، در پیش بگیرد.

در یک مورد این اسقف براساس قوانین هند، پلیس را در جریان آزار جنسی قرار نداده بود.

آزار دیدگان و کسانی که از آن‌ها حمایت می‌کنند، مدعی شده‌اند که کاردینال گراسیاس وقتی به او درباره آزار جنسی گزارشی داده می‌شد، این ادعاها را جدی نمی‌گرفت.

کاتولیک‌های هند می‌گویند که در کلیسای کاتولیک در مورد مسئله آزار جنسی کودکان توسط کشیشان، فرهنگی حاکی از ترس و سکوت وجود دارد.

کاردینال گراسیاس از افرادی است که نام او به عنوان جانشین پاپ فعلی مطرح شده است. او یکی از چهار نفری است که نشست مهم امروز در واتیکان را سازماندهی کرده است.

بسیاری در هند از این که به او نقشی کلیدی در چنین کنفرانس مهمی داده شده، خشنود نیستند.

به گفته آن ها، کاردینال گراسیاس سابقه خوبی در حفاظت از کودکان و زنان در مقابل آزارهای جنسی ندارد.

منبع تصویر، Getty Images

توضیح تصویر،

پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک های جهان به همراه کاردینال گراسیاس

نشست واتیکان

نمایندگان بیش از یکصد و پنجاه کلیسای کاتولیک در کشورهای مختلف از امروز برای بحث و گفتگو درباره آزار جنسی کودکان توسط کشیش ها در واتیکان گرد هم آمده‌اند.

این نشست تا روز یکشنبه (۲۵ فوریه) ادامه خواهد داشت.

جزییات زیادی در مورد آزار جنسی کودکان توسط کشیشان در سراسر جهان آشکار شده و کلیسای کاتولیک متهم شده که بر جرایم کشیش ها سرپوش گذاشته است.

قربانیان آزارهای جنسی می‌گویند برای محافظت از کودکان در آینده باید قواعد حفاظتی جدیدی وضع شوند.

در حالی که ادعاهای مربوط به آزار جنسی توسط کشیش ها به موضوعی مهم در آمریکای شمالی، جنوبی، اروپا و استرالیا تبدیل شده، موارد بسیار کمی از آن در کشورهای آسیایی گزارش شده است

در کشورهایی نظیر هند نگرانی اجتماعی در مورد گزارش کردن درباره آزار جنسی وجود دارد.

منبع تصویر، Getty Images

توضیح تصویر،

در هند حدود ۱۱ میلیون کاتولیک وجود دارد