'هواپیماربا' با شلیک گارد ویژه بنگلادش کشته شد

نیروی ضربت بلافاصله پس از فرود این هواپیما بر باند فرودگاه چیتاگونگ به داخل کابین یورش بردند

منبع تصویر، EPA

توضیح تصویر،

نیروی ضربت بلافاصله پس از فرود این هواپیما بر باند فرودگاه چیتاگونگ به داخل کابین یورش بردند

ماموران گارد ویژه بنگلادش مردی که گفته می‌شود قصد هواپیماربایی داشته را کشتند و همه ۱۴۸ مسافر را در فرودگاه چیتاگونگ به سلامت از بوئینگ ۷۳۷-۸۰۰ پیاده کردند. هنوز از انگیزه این مرد ۲۵ ساله گزارشی منتشر نشده و بعضی او را دچار اختلالات روانی توصیف کرده‌اند.

آن طور که گزارش شده مرد مظنون یک هفت‌تیر داشته اما هنوز معلوم نیست که آیا او واقعا برای ربودن هواپیما اقدام کرده بود یا خیر.

ماموران پس از شلیک به مظنون توانستند همه مسافران و خدمه پرواز بی‌جی ۱۴۷ را که از داکا به سوی دوبی عازم بود را به سلامت تخلیه کنند.

ژنرال موتیر رحمان، فرمانده ارشد ارتش بنگلادش به خبرگزاری فرانسه گفته ماموران ابتدا سعی کردند او را وادار به تسلیم کنند اما وقتی مقاومت کرد به او شلیک کردند.

ژنرال رحمان گفته این مرد که گمان می رود حدود ۲۵ سال سن داشته باشد یک بنگلادشی است و تنها یک قبضه هفت تیر از او کشف شده است.

گزارش‌های اولیه حاکی از این بود که این مرد احتمالا دچار اختلالات روانی بوده و درخواست کرده بوده که با شیخ حسینه، نخست‌وزیر بنگلادش را ملاقات کند.

خبرگزاری رویترز به نقل از مقام‌های خطوط هوایی بنگلادش گزارش کرده که این خدمه پرواز بودند که ابتدا متوجه رفتار مشکوک او شدند و این که می‌‎گفته قصد دارد هواپیما را برباید.

تصاویری که از این بوینگ ۷۳۷ سری ۸۰۰ در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده مسافرانی را نشان می‌دهد که در کنار باند فرودگاه ایستاده‌اند.

این پرواز قرار بود عصر امروز (یکشنبه ۲۴ فوریه) به دبی در امارات متحده عربی برسد.