۲۰ نفر از نیروهای حامی دولت سوریه در ادلب کشته شدند

سوریه
Image caption در هفته‌های اخیر هزاران نفر از غیرنظامیان منطقه درگیری فرار کرده‌اند.

بنا به گزارش‌ها از سوریه، یک گروه جهادی مرتبط با القاعده، بیش از ۲۰ تن از نیروهای حامی دولت را نزدیک استان ادلب، در شمال غربی سوریه، کشتند.

گروه ناظران حقوق بشر سوریه، که در بریتانیا مستقر است، می‌گوید که حمله ستیزه‌جویان "انصارتوحید" یکی از مرگبارترین حملات در طی ۶ ماه آتش‌بس بوده است.

استان ادلب عمدتا هنوز در دست شورشیان است. پیش از این، بین ترکیه و روسیه توافق شده بود که این منطقه را در برابر حملات مخالفان دولت سوریه منطقه حائل اعلام کنند. منطقه حائل، مانع از تماس ارتش سوریه و شورشیان مسلح بوده است.

این در حالیست که نیروهای نظامی تحت حمایت آمریکا در سوریه که با گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) در جنگند می‌گویند آخرین نبرد خود را با واپسین گروه "جهادیان داعش" در این کشور آغاز کرده‌اند.

سخنگوی ائتلاف نیروهای دموکراتیک سوریه با اشاره به جنگجویان داعش گفته بود: "در باغوز به جز تروریست‌ها کسی باقی نمانده است."

باغوز در شرق سوریه چندین هفته در محاصره نیروهای دموکراتیک سوریه بوده است.

حمله برای باز کردن راه تخلیه هزاران غیرنظامی که عموما زن و کودک بودند به تاخیر افتاده بود.

مصطفی بالی، سخنگوی نیروهای دموکراتیک سوریه گفته است این نیروها با تخلیه آخرین گروه غیرنظامی از بوغاز حدود ساعت ۴ بعدازظهر به وقت گرینویچ وارد این روستا شده‌اند

او به خبرگزاری رویترز گفته انتظار می‌رود نبردی سنگین پیش‌رو باشد.

آقای بالی حاضر به پیش‌بینی طول این نبرد نشده اما نیروهای ائتلاف روز پنجشنبه گفته بودند ظرف یک هفته به پیروزی نهایی خواهند رسید.

باغوز آخرین منطقه تحت کنترل نیروهای داعش در سوریه است.

بیشتر بخوانید:

سقوط این روستا اهمیت زیادی دارد اما کارشناسان می‌گویند داعش بعد از شکست در این منطقه هم تا زمانی که کشش ایدئولوژیک خود را حفظ کند کماکان یک تهدید امنیتی خواهد ماند.

گروه داعش ۵ سال پیش زمانی که بیشترین قدرت را در سوریه داشت نزدیک به ۸۸ هزار کیلومتر مربع از خاک این کشور را تصرف کرده بود.

موضوعات مرتبط