کیم کارداشیان می‌خواهد وکیل شود

Kim Kardashian حق نشر عکس Getty Images

کیم کارداشیان، سلبریتی آمریکایی می‌گوید یک دوره چهارساله آموزش حقوق را آغاز کرده و بنا دارد تا سال ۲۰۲۲ وارد دنیای وکالت شود.

خانم کارداشیان گفته در جریان دیدار سال گذشته خود با دونالد ترامپ در کاخ‌سفید متوجه شده که باید چنین کاری کند چرا که می‌خواهد برای اصلاح نظام عفو در آمریکا تلاش کند.

او سال گذشته به عنوان فعال حقوق‌بشر به کاخ‌سفید رفت تا از آقای ترامپ برای تایید عفو آلیس ماری جانسون، زندانی زن ۶۳ ساله رسما درخواست کند.

کیم کارداشیان که یکی از شناخته‌شده‌ترین شخصیت‌های تلویزیونی آمریکاست گفته آن رویداد در کاخ‌سفید "الهام‌بخش" تصمیمش برای حقوق خواندن شده است.

او در یک مصاحبه جدید با مجله ووگ گفته: "کاخ‌سفید با من تماس گرفت و از من خواست که به آنها برای اصلاح نظام عفو کمک کنم."

در آمریکا، رئیس‌جمهور مطابق قوانین فدرال می‌تواند محکومان را عفو کند.

خانم کارداشیان درباره دیدار سال گذشته خود از کاخ‌سفید گفته: "من آنجا در تالار روزولت نشسته بودم و یک قاضی که بارها مجرمان را محکوم کرده بود و چند آدم مهم و قدرتمند دیگر هم آنجا بودند. یک دفعه به خودم گفتم: اوه! من باید بیشتر (حقوق) بدانم."

"من هرچه باید آنجا درباره بخش انسانی و بی‌عدالتی صورت گرفته می‌گفتم، گفتم. اما وکلایی هم کنار من بودند که بعد از من با ارایه مستندات و اصول حقوقی از حرفها و درخواست من حمایت کردند."

خانم کارداشیان گفته تصمیم‌گیری درباره ورود به دنیای وکالت کار "سخت و زمان‌بری" بوده اما همزمان او می‌دانسته که در درون خود همیشه به دنبال "فراتر رفتن و بیشتر کردن" بوده است.

"من می‌دانم که هیچ وقت یک نفر نیست که همه کارها را می‌کند و این که کارها همیشه جمعی است و البته من هم همیشه نقش خودم را می‌دانسته‌ام اما اکنون احساس می‌کنم که می‌خواهم قادر باشم از کسانی که دین خود را به جامعه پرداخته‌اند دفاع کنم."

"احساس می‌کنم نظام فعلی می‌تواند متفاوت عمل کند و من می‌خواهم برای اصلاح آن بجنگم و این که فکر می‌کنم اگر بیشتر بدانم خواهم توانست کار بیشتری انجام دهم."

خانم کارداشیان به عنوان بخشی از آموزش وکالت باید هر هفته دست کم ۱۸ ساعت درس حقوق بخواند و به عنوان دستیار دو وکیل مجرب یعنی جسیکا جکسون و ارین هانی هم تجربه بیاموزد.

همکاری او با آلیس ماری، مادربزرگی که در سال ۱۹۹۶ به اتهام قاچاق کوکایین زندانی شده بود، سال گذشته با وساطت و فرمان عفو دونالد ترامپ عملی شد و خانم ماری به آغوش خانواده‌اش بازگشت.

آقای ترامپ فرمان تخفیف در مجازات آلیس ماری را داد. بدین ترتیب اگرچه حکم محکومیت آلیس ماری همچنان پابرجا ماند اما با کم شدن میزان مجازات، او فورا واجد شرایط عفو و آزادی قرار گرفت.

بیشتر بخوانید:

کیم کارداشیان همچنان یکی از چند سلبریتی آمریکایی است که در سال ۲۰۱۷ برای عفو و آزادی سینتویا براون تلاش کردند.

سینتویا در سال ۲۰۰۶ به حبس ابد محکوم شد. این در حالی است که خودش مدعی است به مردی شلیک کرده که به عنوان پاانداز او را وادار به تن‌فروشی می‌کرده است اما دادستان‌ها می‌گفتند جرم او دزدی مسلحانه است.

ریهانا، خواننده، امی شومر، کمدین و لبارون جیمز، بسکتبالیست هم از دیگر چهره های سرشناس هستند که خواستار عفو و آزادی سینتویا براون شدند.

سینتویا براون امسال از زندان آزاد شد.

موضوعات مرتبط