عضو یک گروه شبه نظامی در مرز آمریکا دستگیر شد

اعضای این گروه درحال گشتزنی در مرز با کمک سلاح دیده شده اند

منبع تصویر، Getty Images

توضیح تصویر،

اعضای این گروه درحال گشتزنی در مرز با کمک سلاح دیده شده اند

مقام های آمریکایی فردی که گفته می شود به عنوان عضو یک گروه شبه نظامی، مهاجران را هنگام عبور از مرز مکزیک و آمریکا می گرفت، دستگیر کرده اند.

لری میچل هاپکینز، ۶۹ ساله، در ایالت نیومکزیکو به عنوان "یک فرد بزهکار حامل سلاح" دستگیر شد.

این چند روز پس از انتشار ویدئویی است که افرادی شبه نظامی را درحال دستگیری ده ها مهاجر در نواحی بیابانی مرزی نشان می داد.

این گروه به نام "یونایتد کانستیتوشنال پاتریوتس" از سوی گروه های حقوق بشر و مقام های محلی محکوم شده است.

هکتور بالدراس دادستان کل نیومکزیکو گفت: "این فرد یک بزهکار خطرناک است که نباید درحالی که اسلحه به دست دارد نزدیک بچه ها و خانواده ها باشد."

"دستگیری امروز از سوی اف‌بی‌آی به روشنی نشان می دهد که اجرای قانون باید توسط ماموران آموزش‌دیده پلیس انجام شود، نه افراد خودسر مسلح."

هرچند فرد دستگیر شده در این بیانیه "بزهکار" معرفی شده اما اتهام دقیق او اعلام نشد. انتظار می رود او روز دوشنبه در دادگاه حاضر شود.

"یونایتد کانستیتوشنال پاتریوتس" که یک گروه کوچک داوطلبانه است استدلال می کند که درحال کمک به گشت مرزی آمریکا برای مقابله با افزایش آمار مهاجرانی است که از مرز جنوبی وارد کشور می شوند. این یکی از چند گروه شبه نظامی است که در این منطقه فعالند.

سازمان گمرک و حفاظت مرزی آمریکا قبلا گفته که با گشتزنی غیرنظامیان در منطقه مرزی برای متوقف کردن مهاجران مخالف است.

با ظاهر شدن تازه ترین ویدئو، میشل لوین گریشام فرماندار نیومکزیکو، در توییتر نوشت که "تهدید یا آزار خانواده های مهاجران و پناهجویان به هیچ وجه قابل قبول نیست و باید متوقف شود."

خبرهای مرتبط: