ترزا می می‌گوید بریتانیا همواره از آزادی دین حمایت می‌کند

ترزا می خود از مسیحیان معتقد است

منبع تصویر، Getty Images

توضیح تصویر،

ترزا می خود از مسیحیان معتقد است

ترزا می، نخست‌وزیر بریتانیا در پیامی به مناسبت عید پاک گفت که کشورش از "حقوق همگان" برای پیروی مسالمت‌آمیز از هر دین و آئینی دفاع می‌کند.

خانم می در این پیام گفت که او در تعطیلات عید پاک مشغول شکرگزاری در کلیسا خواهد بود، اما برای بسیاری از مسیحیان، "اقدامی به سادگی ایمان داشتن می‌تواند خطرات بسیاری به دنبال داشته باشد."

تخمین زده می‌شود که حدود ۲۴۵ میلیون مسیحی در جهان تنها به دلیل دینشان با تهدید پیگرد قضایی روبه‌رو هستند.

خانم می که خود از مسیحیان معتقد و فرزند یک روحانی کلیسای انگلستان است، گفت: "به کلیساها حمله می‌شود. مسیحیان به قتل می‌رسند. خانواده‌ها مجبور می‌شوند از خانه‌هایشان بگریزند. به این دلیل است که دولت (بریتانیا) یک بررسی جهانی را درباره پیگرد قضایی مسیحیان آغاز کرده است."

او در عین حال تاکید کرد که بریتانیا باید از حقوق همه برای آزادی دین، بدون توجه به دینشان حمایت کند.

منبع تصویر، Getty Images

توضیح تصویر،

جرمی کوربین از منتقدین سیاست‌های مهاجرتی دولت کنونی بریتانیاست

همزمان، جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر بریتانیا نیز تجربه عیسی مسیح را با چالش‌هایی که امروز بسیاری از پناهجویان با آن روبه‌رو هستند مقایسه کرد.

او در پیام ویژه خود برای عید پاک گفت که تجربه عیسی مسیح به عنوان یک پناهجو، "شباهت بسیاری به وضعیت امروز دارد."

آقای کوربین گفت که پیامبر مسیحیان، "پناهجویی بود که والدینش مجبور شده بودند از خانه‌شان بگریزند."

رهبر حزب کارگر، بحران پناهجویان را یک "آزمایش اخلاقی" توصیف کرد و گفت "مسیح به ما یاد داده که به پناهجویان احترام بگذاریم."

او در این پیام سیاست‌های دولت کنونی بریتانیا را در ارتباط با پناهجویان به باد انتقاد گرفت و گفت که این دولت به وظایفش در قبال کودکان پناهجو عمل نکرده است.

عید پاک یکی از مهم‌ترین اعیاد مسیحیان است و بر اساس باورهای این دین، در این روز، عیسی مسیح سه روز پس از به صلیب کشیده شدن، دوباره زنده شد.