چهار ببر سیرک در ایتالیا مربی‌شان را کشتند

در این عکس که تاریخش معلوم نشده ایتوره وبر در حال کار کردن با چهار ببر سیرک است حق نشر عکس La Repubblica
Image caption در این عکس که تاریخش معلوم نشده ایتوره وبر در حال کار کردن با چهار ببر سیرک اورفی است

چهار ببر سیرکی در جنوب ایتالیا به هنگام تمرین مربی ۶۱ ساله خود را کشتند و تا هنگام رسیدن ماموران با پیکر نیمه جان او "بازی" کردند.

دیروز (پنجشنبه چهارم ژوئیه) در شهر تریجیانو در حوالی شهر باری در جنوب ایتالیا، ابتدا یکی از ببرها بروی ایتوره وبر، مربی ۶۱ ساله ببرها، پرید و کمی بعد سه ببر دیگر هم به او پیوستند.

آقای وبر که یکی از بهترین مربیان تربیت ببر در ایتالیا بود کمی بعد بر اثر جراحات درگذشت.

ببرها پس از آن که مربی خودشان را از پای درآوردند تا زمان سر رسیدن ماموران سیرک و امدادگران شروع به بازی کردن با پیکر نیمه جان ایتوره کردند.

این واقعه دردناک حدود ساعت ۷ عصر به وقت جنوب ایتالیا روی داد در حالی که ایتوره وبر در حال تمرین نهایی پیش از اجرای برنامه خود در سیرک بود. برنامه‌ای که پارک حیوانات نام داشت.

او سال‌ها بود که به تربیت ببرها برای سیرک مشغول بود و در طول دوره حرفه‌ای خود به نقاط مختلف جهان سفر می‌کرد تا حیوانات مختلفی را از نزدیک ببیند.

علاوه بر این چهار ببر که حالا باید لقب قاتل را هم با خود حمل کنند، قرار بود حیوانات دیگری چون چند شتر، گورخر و حتی یک بوفالو هم تا یک ساعت دیگر در سیرک نمایش اجرا کنند.

حق نشر عکس Getty Images
Image caption دراین عکس یکی از ببرهای سیرک اورفی در سال ۲۰۱۵ دیده می‌شود

بنابر گزارش رسانه‌های محلی این چهار ببر هم اکنون از سیرک اورفی به یک پارک سافاری منتقل شده‌اند.

پلیس هم گفته تحقیقاتی در ارتباط با این واقعه آغاز کرده است.

سیرک اورفی ۱۵ ژوئن به شهر تریجیانو آمده بود و قرار بود تا ۱۴ ماه ژوئیه جاری در این شهر نمایش اجرا کند اما اکنون معلوم نیست که در پی این واقعه خونین آینده این سیرک چه خواهد شد.

چهل کشور جهان از جمله ۲۰ کشور اروپایی استفاده از حیوانات وحشی در سیرک‌ها را محدود و یا به کلی ممنوع کرده‌اند.

اخبار مرتبط