۹۰۰ دسته گل برای مرد تنهایی که همسرش را در تیراندازی ال‌پاسو از دست داد

آنتونیو بسکو، ۶۶ ساله، که همسرش را در تیراندازی الپاسو، تگزاس، از دست داده چون هیچ فامیلی نداشت مراسم ترحیم او را عمومی اعلام کرد و در کمال شگفتی بیش از ۷۰۰ نفر از نقاط مختلف آمریکا برای حضور در این مراسم خود را به ال پاسو رساندند به طوری که برگزارکنندگان ناچار شدند محل برگزاری را تغییر دهند.

حق نشر عکس Getty Images

جمعیت به حدی بود که صف ورودی به دور کلیسا پیچیده و به خیابان مجاور کشیده شده بود.

مارجی ریکارد، ۶۳ ساله، یکی از ۲۲ قربانی تیراندازی در فروشگاه والمارت شهر ال پاسو بود. مهاجم که یک پسر جوان سفیدپوست است معترف شده که به عمد شهر ال پاسو در مرز مکزیک و جامعه لاتین‌تبارها را هدف قرار گرفته چرا که معتقد است "لاتین‌تبارها آمریکا را اشغال کرده‌اند".

حق نشر عکس Getty Images

بسیاری از شرکت‌کنندگان در این مراسم از شهرهای دوردست آمریکا آمده بودند همچون هلا حجازی که از سانفرانسیکو به ال‌پاسو آمده بود.

او گفته:" داستان آنتونیو بسکو را که خواندم قلبم فروریخت. بلیت هواپیما رزرو کردم. ما باید نشان بدهیم که وقتی آمریکا درد می‌کشد، همه ما در درد آن مشترکیم".

بیشتر بخوانید

حق نشر عکس Getty Images

روزنامه نیویورک تایمز نوشته گل‌فروشی‌ها سفارش ارسال بیش از ۹۰۰ دسته گل را دریافت کرده‌اند. سفارش‌هایی از همه نقاط آمریکا و حتی از آسیا.

چند دسته گل هم از شهر دیتون ایالت اوهایو برای آنتونیو بسکو فرستاده شده بود. دیتون اوهایو همان شهری است که به فاصله چند ساعت بعد از کشتار ال پاسو، یک مرد مسلح به روی شب‌زنده‌داران در مرکز این شهر آتش گشود و ۹ نفر از جمله خواهر خود را کشت.

حق نشر عکس AFP

دین ریکارد، پسر مارجی ریکارد که حاصل ازدواج قبلی اوست گفته: "مادر من همه آدم‌ها را فارغ رنگ پوست و نژادشان دوست داشت."

"هر طرف که نگاه می کنم. دسته گل است. به عمرم این قدر گل ندیده بودم."

تایلر، نوه مارجی هم گفته: "مردم می‌گویند از ادیان مختلف و شهرهای به اینجا آمده‌اند. این واقعا شگفت آوره که هر کدام از آنها چه عشق و محبتی با خود به اینجا آورده‌اند."

حق نشر عکس AFP

آنتونیو بسکو و مارجی ریکارد ۲۲ سال پیش در ایالت نبراسکا با هم آشنا شدند اما بعد به ال پاسو در جنوب تگزاس و چند کیلومتری مرز مکزیک مهاجرت کردند.

فروشگاه والمارتی که تیراندازی در آن روی داد در محوطه پشتی خود با قرار دادن دسته گل یاد قربانیان را گرامی داشته است.

آن طور که گزارش شده طی دو هفته گذشته آنتونیو بسکو به طور مرتب و حتی روزانه چند بار به آنجا می‌رود و مقابل گل رز سفیدی که نام مارجی را بالای آن نوشته‌اند می ایستد.

حتی گزارش شده که او دست کم یک شب را در کنار این دسته‌گل‌ها خوابیده است. مارجی ریکارد علاوه بر همسر، 'تنها کس ' آنتونیو هم بود. او فامیل دیگری ندارد.

شرکت برگزارکننده مراسم ترحیم، پس از آن که داستان زندگی آنتونیو را شنید تصمیم گرفت این مراسم را به طور رایگان ترتیب دهد.

هزینه‌های کفن و دفن و مراسم ترحیم در آمریکا به طور متوسط ۷ هزار دلار است.

حق نشر عکس AFP

موضوعات مرتبط