رئیس‌جمهوری ونزوئلا مذاکرات سری با دولت آمریکا را تائید کرد

آقای مادورو تائید کرده که طی چند ماه گذشته، دولت ونزوئلا، مذاکراتی با چهره‌های بلندپایه دولت دونالد ترامپ داشته است حق نشر عکس AFP
Image caption آقای مادورو تائید کرده که طی چند ماه گذشته، دولت ونزوئلا، مذاکراتی با چهره‌های بلندپایه دولت دونالد ترامپ داشته است

نیکولاس مادورو، رئیس‌جمهوری ونزوئلا گفته است دولت او در چند ماه گذشته در حال گفت‌و‌گو با دولت آمریکا بوده است.

آمریکا در زمان این مذاکرات، تحریم‌هایی را علیه ونزوئلا به اجرا گذاشته است.

دولت آمریکا همچنین نیکولاس مادورو را به عنوان رئیس‌جمهوری قانونی ونزوئلا به رسمیت نمی‌شناسد و خوان گوایدو، از چهره‌های مخالف را رهبر این کشور می‌داند.

نزدیک به ۵۰ کشور آقای گوایدو را رئیس‌جمهوری ونزوئلا می‌دانند اما قدرت در این کشور در اختیار آقای مادورو و متحدانش است.

دولت آمریکا به منظور اعمال فشار بیشتر بر دولت ونزوئلا، این ماه تحریم‌های بیشتری را علیه دولت آقای مادورو وضع کرد. هدف آمریکا از این تحریم‌ها، وادار کردن رئیس‌جمهوری ونزوئلا به ترک قدرت است.

اما آقای مادورو تائید کرده که طی چند ماه گذشته، دولت ونزوئلا، مذاکراتی با چهره‌های بلندپایه دولت دونالد ترامپ داشته است.

آقای مادورو در سخنانی که از تلویزیون ونزوئلا پخش شد گفت: "همان‌طور که در ونزوئلا به دنبال گفت‌و‌گو بوده‌ام، راهی را دنبال کردم (که با آن) رئیس‌جمهوری ترامپ واقعا به ونزوئلا گوش می‌دهد."

آقای ترامپ تائید کرده که دولت او با "نماینده‌های مختلف ونزوئلا در حال گفت‌و‌گو است."

آقای ترامپ گفته است: "نمی‌خواهم بگویم با چه کسی، اما ما با سطوح عالی در تماس هستیم."

رئیس‌جمهوری ونزوئلا گفته است او اجازه مذاکرات با مقام‌های آمریکایی را داده است.

اخیرا برخی گزارش‌های رسانه‌ای خاطرنشان کرده بودند که دیوسدادو کابیو، از سیاستمداران پرنفوذ ونزوئلا در حال مذاکره با مقام‌های آمریکایی در باره حذف آقای مادورو از قدرت است.

به گفته خبرنگار بی‌بی‌سی، به نظر می‌رسد آقای مادورو با آشکار کردن تماس‌ها با آمریکا، می‌خواهد نشان دهد که او در جریان مذاکرات است و چنین مذاکراتی بدون آگاهی او نبوده است.