کارگر هتل در کالیفرنیا مانع 'تیراندازی کور شد'

پلیس در بازرسی از خانه فرد بازداشت شده چندین قبضه سلاح گرم از جمله تفنگ تهاجمی و مقدار قابل توجهی مهمات یافت حق نشر عکس Long Beach Police Department
Image caption پلیس در بازرسی از خانه فرد بازداشت شده چندین قبضه سلاح گرم از جمله تفنگ تهاجمی و مقدار قابل توجهی مهمات یافت

پلیس کالیفرنیا می‌گوید یک کارگر هتل جلوی یک تیراندازی کور را گرفته است.

این کارگر هتل گزارش داده بود که یک همکار ناراضی‌اش تهدید کرده بود که کارمندان هتل و مهمانان را می‌کشد.

ماموران پلیس پس از دریافت این گزارش، مرد ۳۷ ساله‌ای را بازداشت کردند و در بازرسی از خانه او، سلاح‌های نیرومند و مهمات کشف شد.

پلیس فدرال آمریکا به دنبال دو حادثه مرگبار تیرندازی در ال پاسو و دیتون که ۳۱ نفر کشته شدند، به تلاش‌های خود برای جلوگیری از تیراندازی‌های کور افزوده است.

از آن زمان به این سو مقام‌های آمریکایی گفته‌اند که چندین طرح برای انجام چنین حملاتی را خنثی کرده‌اند. آنها گفته‌اند هدف برخی از این حملات، گروه‌های اقلیت در آمریکا بوده است.

پلیس فدرال آمریکا به ماموران خود گوشزد کرده که تهدیدهای گزارش شده را به دقت ارزیابی کنند و از مردم هم خواسته تا فعالیت‌های مشکوک یا تهدیدها را گزارش کنند.

در کالیفرنیا چه اتفاقی افتاد؟

پلیس گفته است رودلفو مونتویا، فرد بازداشت شده که در هتل ماریوت در نزدیکی فرودگاه لانگ بیچ کار می‌کرد، نزد یکی از همکارانش تهدید خود را علنی کرد.

این فرد پس از شنیدن تهدید آقای مونتویا مبنی بر کشتن مهمانان و خدمه هتل، موضوع را به پلیس گزارش داد.

پلیس در بازرسی از خانه فرد بازداشت شده چندین قبضه سلاح گرم از جمله تفنگ تهاجمی و مقدار قابل توجهی مهمات یافت.

پلیس گفته است در تحقیقات اولیه مشخص شده آقای مونتویا نارضایتی‌های "از مسایل استخدامی" داشت.

به گفته پلیس، این فرد "برنامه مشخص و نیت دست زدن به اقدام خشن را داشت که می‌توانست منجر به رویدادی با تلفات گسترده شود."

چه طرح‌هایی خنثی شده‌اند؟

روز سه‌شنبه مردی در اوریگن سیاتل پس از آن که تهدید کرد هیسپانیک‌های میامی را می‌کشد، زندانی شد.

اریک لین پیامی به یک زن هیسپانیک فرستاده و تهدید کرده بود او و خانواده‌اش را می‌کشد. او از آدولف هیتلر، رهبر آلمان نازی هم دفاع کرده بود.

این مرد گفته بود به باور او دونالد ترامپ، جنگ نژادی و جنگ صلیبی راه خواهد انداخت و خواهان آن شده بود تا هیسپانیک‌ها، سیاه‌پوستان و سایر اقلیت‌ها در آمریکا کشته شوند یا به اردوگاه‌های کار اجباری فرستاده شوند.

روز سه‌شنبه همچنین یک راننده کامیون در تنسی پس از آن که به دوستی گفت می‌خواهد به تیراندازی کور در یک کلیسا در ممفیس دست بزند توسط پلیس بازداشت شد.

مادر این فرد به پلیس گفت که پسرش سلاح دارد و از کوکائین استفاده می‌کند و به خاطر روان گسیختگی تحت درمان است.

جیمز رردون ۲۰ ساله هم روز جمعه در اوهایو پس از تهدید مرکز یهودیان بازداشت شد. او اتهام‌های خود را رد کرده است.

حق نشر عکس EPA
Image caption جیمز رردون ۲۰ ساله هم روز جمعه در اوهایو پس از تهدید مرکز یهودیان بازداشت شد

موضوعات مرتبط