فیسبوک دسترسی حزب لیکود اسرائیل را به مدت ۲۴ ساعت تعلیق کرد

حق نشر عکس Reuters
Image caption آقای نتانیاهو نوشتن یا تایید ارسال پیامی را رد کرده که در آن از رای دهندگان اسرائیلی خواسته باشد به حزب لیکود رای دهند تا مبادا "اعراب همه ما را نابود کنند."

فیسبوک در مخالفت با اقدام حزب راستگرای حاکم لیکود اسرائیل به رهبری بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر، دسترسی به بخش ارسال پیام حساب کاربری این حزب را به مدت ۲۴ ساعت به حال تعلیق درآورد.

به گفته فیسبوک، دلیل تعلیق، نقض سیاست‌های این شبکه اجتماعی در مورد انتشار سخنان تنفرآمیز است.

فیسبوک گفته که پس از ارسال پیام‌هایی از حساب رسمی فیسبوک حزب آقای نتانیاهو که در آن گفته شده بود "اعراب خواستار نابودی تمام اسرائیل (مرد و زن و کودکان)" هستند، دست به این اقدام زده است.

حزب لیکود گفته که این پیام به اشتباه توسط یکی از کارکنان این حزب ارسال شده و آقای نتانیاهو نه تنها این پیام را ندیده، بلکه دستور ارسال چنین پیامی را هم نداده است.

این پیام در حال حاضر از فیسبوک حزب لیکود برداشته شده است.

آقای نتانیاهو نوشتن یا تایید ارسال پیامی را رد کرده که در آن از رای دهندگان اسرائیلی خواسته باشد به حزب لیکود رای دهند تا مبادا "اعراب همه ما را نابود کنند."

خبرهای بیشتر را در کانال تلگرام بی‌بی‌سی فارسی دنبال کنید

وعده نتانیاهو به ضمیمه کردن بخش مهمی از کرانه غربی

عربستان وعده انتخاباتی نتانیاهو را 'بسیار خطرناک' خواند

نتانیاهو 'بلندی‌های ترامپ' در جولان را رونمایی کرد

قرار است انتخابات عمومی اسرائیل روز سه‌شنبه ۱۷ سپتامبر (۲۶ شهریور) برگزار ‌شود.

نخست وزیر اسرائیل در آستانه انتخابات وعده داده که در صورت پیروزی در انتخابات پارلمانی یک بخش استراتژیک کرانه غربی رود اردن را به خاک اسرائیل ضمیمه کند.

این اظهارات بنیامین نتانیاهو با واکنش های گسترده ای روبرو شده است. سازمان ملل و اتحادیه اروپا از این تصمیم انتقاد کردند و سازمان همکاری اسلامی نیز اعلام کرد که هفته آینده یک جلسه اضطراری برگزار می‌کند.

اسرائیل در سال ۱۹۶۷ کرانه باختری رود اردن را اشغال کرد، اما در طی این پنج دهه آن را ضمیمه خاک خود نکرده است. فلسطینی‌ها تمام این سرزمین را بخشی از کشور مستقل فلسطین در آینده می‌دانند.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در ماه مارس امسال بلندی‌های جولان را که اسرائیل در جریان جنگ‌ با اعراب در سال ۱۹۶۷ از خاک سوریه تصرف کرده را بخشی از خاک اسرائیل شناخت.

موضوعات مرتبط