رئیس امنیت اندونزی به‌دلیل حمله با چاقو زخمی شد

اندونزی حق نشر عکس Reuters
Image caption ژنزال "ویرانتو" طی دیداری از یک مدرسه در جزیره جاوا، با چاقو مورد حمله قرار گرفت

بنا به گزارش‌ها، رئیس امنیت اندونزی، با چاقو مورد حمله قرار گرفت و مجروح شده است. به‌گفته پلیس مردی که با چاقو به او حمله کرده بود، به گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) مرتبط بود.

ژنزال "ویرانتو" طی دیداری از یک مدرسه در جزیره جاوا، با چاقو مورد حمله قرار گرفت و مجروح شد.

ویدئوهایی از حمله به ژانرال "ویرانتو" در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده و گفته می‌شود مربوط به زمانی است که وی در شهر "پاندگ‌لانگ" از خودرو پیاده می‌شود و با یکی از مقامات محلی دست می‌دهد.

بیشتر بخوانید:

ژانرال ویرانتو به بیمارستان منتقل شده و گفته می‌شود به هوش است و با آنکه " دو زخم عمیق" در ناحیه معده‌اش برداشته اما در وضعیت پایدار قرار دارد.

یک افسر پلیس دو نفر دیگر نیز در این حادثه مجروح شده است.

مردی که به رئیس امنیت اندونزی حمله کرده بود و همچنین یک زن مظنون بازداشت شدند.

"بودی گاناوان" رئیس سازمان اطلاعات دولت گفت، باور بر این است که مظنونین عضو گروه"جماعت انشرو الدوله" هستند که با داعش مرتبط است. این گروه مدعیست که پشت شماری از حملات در اندونزی در سال‌های اخیر است من‌جمله حمله به یک کلیسا در سال ۲۰۱۸ که ۱۳ کشته به جا گذاشت.

حق نشر عکس AFP
Image caption پلیس، ژنرال ویرانتو را به سمت هلیکوپت حمل می‌کند

جوکو ویدودو رئیس جمهور اندونزی از ژنرال ویرانتو خواسته است که ناآرامی های اخیر در ناحیه "وست پاپوئو" را کنترل کند. آقای ویدودو در آوریل امسال برای بار دوم به‌عنوان رئیس‌جهمور انتخاب شد.

ژنرال ویرانتو متهم است که مسئول کشتار بیش از ۱۰۰۰ نفر در سال در تیمور شرقی ۱۹۹۹ است، زمانی که این ایالت رای به استقلال داده بود. او این اتهامات را رد می‌کند.

موضوعات مرتبط