مرگ ابوبکر بغدادی؛ کاربران ایرانی توییتر چه می‌گویند؟

ترامپ

منبع تصویر، Getty Images

صحبت‌های دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در مورد عملیاتی که منجر به کشته شدن ابوبکر بغدادی رهبر داعش شد واکنش‌های متفاوتی را بین کاربران ایرانی توییتر برانگیخته است.

برخی از کاربران قدرت نظامی آمریکا را ستودند:

برخی نحوه بیان ترامپ برایشان جالب بود و لحن او را با باراک اوباما مقایسه کردند زمانی که خبر کشته شدن بن لادن را اعلام کرد:

وقتی آقای ترامپ به سوال‍های خبرنگاران درباره عملیات نیروهای ویژه آمریکا پاسخ می‌داد، واکنش‌ها هم در توییتر بالاگرفت و زمانی که در باره نفت منطقه خاورمیانه صحبت کرد، نفت اصلی‌ترین بحث کاربران شد.

تشکر آقای ترامپ از کشورهایی مانند روسیه و سوریه توجه‌ عده‌ای را جلب کرد و زمانی که در مورد همکاری کردها در این عملیات صحبت کرد، برخی کاربران ایرانی در مورد حضور نظامی آمریکا در منطقه صحبت کردند و گروهی نیز به اتفاقات اخیر و حمله ترکیه به نیروهای کرد در شمال‌شرقی سوریه پرداختند.

در مورد عملیات یافتن و قتل ابوبکر بغدادی هم شک و تردیدهایی بین کاربران ایرانی دیده می‌شود. برخی از آنها می‌گویند آمریکا خود را قدرت برتر می‌داند و توقع دارد با یک سخنرانی این‌چنینی، بدون نشان دادن هیچ مدرکی، به تمام دنیا بقبولاند که آمریکا این عملیات را انجام داده است.

وزیر ارتباطات ایران نیز در توییتی اشاره کرد که به زعم او گروه‌های اسلام‌گرای افراطی ساخته و پرداخته آمریکا هستند:

سوالی که ذهن بسیاری از مخاطبان را درگیر کرد این بود که آیا کشته شدن رهبران داعش یا القاعده پایانی برای این گروه‌های افراطی است؟

برخی عقیده دارند با کشته شدن بن لادن القاعده پایان نیافت و با کشته شدن ابوبکر بغدادی هم چیزی تغییر نمی‌کند.

برای برخی کاربران توییتر نیز همزمانی روز درگذشت پیامبر اسلام و کشته شدن ابوبکر بغدادی مهم بود.

منبع تصویر، Getty Images