ترامپ ترودو را 'دو رو' خواند

ترامپ و ملانیا و ترودو حق نشر عکس Reuters

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، پس از انتشار ویدئویی از گفتگوهای رهبران کانادا، فرانسه و بریتانیا درباره او ، جاستین ترودو، نخست‌وزیر کانادا را به "دورویی" متهم کرده است.

بنگاه خبررسانی کانادا ویدئوی کوتاهی منتشر کرد که در آن به نظر می‌رسد جاستین ترودو حین صحبت با نخست وزیر بریتانیا و ، رئیس جمهوری فرانسه، آقای ترامپ را مسخره می‌کند.

این ویدئو از ضیافت شامی در کاخ باکینگهام گرفته شده که در حاشیه سفر رهبران جهان به لندن برای شرکت در نشست ناتو برگزار شد.

دونالد ترامپ در واکنش به این ویدئو درباره جاستین ترودو گفت: "او دو رو است. راستش ترودو آدم خوبی است و من او را آدم خوبی می‌دانم."

نشست سران پیمان آتلانتیک شمالی، ناتو، در حالی در هفتادمین سالگرد ایجاد این ائتلاف امنیتی در لندن برگزار شد که اختلافات داخلی تا جایی پیش رفته که رئیس جمهور فرانسه گفت این سازمان دچار مرگ مغزی شده است.

در ویدئویی که بنگاه خبررسانی کانادا منتشر کرده آقایان ترودو، مکرون، جانسون و همچنین مارک روته، نخست‌وزیر هلند و شاهزاده آن، دختر ملکه بریتانیا حضور دارند و درباره کنفرانس خبری دونالد ترامپ صحبت می‌کنند.

حق نشر عکس AFP
Image caption به نظر می‌رسد رهبران حاضر در ویدئوی منتشرشده از اینکه فیلمبرداری می‌شوند آگاه نبودند

در ابتدای ویدئو آقای جانسون از آقای مکرون می‌پرسد: "برای همین بود که دیر رسیدی؟"

آقای ترودو در این میان می‌گوید: "دیر رسید برای اینکه او همین طوری یک کنفرانس خبری ۴۰ دقیقه‌ای برگزار می‌کند."

بعد به نظر می‌رسد آقای مکرون ماجرایی را تعریف می‌کند، که البته به دلیل هیاهوی پس‌زمینه صدای او واضح نیست." آقای ترودو در حالی که بسیار جذب صحبت شده می‌گوید: "آره آره... اعلام کرد.. {نامشخص}... فک تیمش افتاده بود روی زمین."

به نظر می‌رسد اشاره گفتگوها به دونالد ترامپ و کنفرانس‌های خبری طولانی اوست.

موضوعات مرتبط