آلبوم عکس: کریسمس در چهارگوشه دنیا

از استرالیا گرفته تا آمریکا، کریسمس یکی از مقدسترین روزها در تقویم مسیحیان است. در اینجا برخی از بهترین تصاویر از سراسر جهان آورده شده است.

پیروان کلیسای کاتولیک و پروتستان کریسمس را روز ۲۵ دسامبر جشن می‌گیرند، اما اغلب پیروان کلیسای ارتدوکس از جمله کلیسای روسیه و یونان و نیز اغلب ارامنه ایران روز میلاد مسیح را نزدیک به یازده روز بعد، در ششم ژانویه جشن می‌گیرند. برخی مسیحیان ارتدوکس هم این جشن را روز هفتم ژانویه برگزار می‌کنند.

کلمبو، سری‌لانکا

منبع تصویر، EPA

کودکان کاتولیک در سری‌لانکا لباس فرشتگان در مراسم کلیسای سنت آنتونی پوشیده‌اند. در عید پاک، این کلیسا اولین کلیسا از سه کلیسایی بود که مورد حمله بمب گذاران انتحاری قرار گرفت - در آن روز ۵۴ نفر در این کلیسا کشته شدند و بیش از ۳۰۰ نفر در سراسر کشور.

ابوظبی، امارات

منبع تصویر، EPA

یک نمازگزار شمعی را در کلیسای جامع سنت جوزف روشن می‌کند. امارات متحده عربی یک جامعه فعال کاتولیک دارد.

هانوی، ویتنام

منبع تصویر، AFP

یک زن در برابر کلیسای قرن نوزدهمی سنت جوزف در پایتخت ویتنام سلفی می‌گیرد.

پاریس، فرانسه

منبع تصویر، EPA

اسقف فیلیپ مارسه مراسم عشای ربانی را در کلیسای سن ژرمن اوسروا برگزار می‌کند. برای اولین بار در بیش از ۲۰۰ سال گذشته، مراسم کریسمس در کلیسای جامع نوتردام به دلیل آتش‌سوزی ویرانگری که منجر به تخریب آن شد، برگزار نشد.

نایروبی، کنیا

منبع تصویر، Reuters

مراسم دعا در قلعه عیسی در پایتخت کنیا

بیت‌ لحم، مناطق فلسطینی

منبع تصویر، EPA

به گفته کتاب مقدس، شهر بیت لحم در کرانه غربی رود اردن در مناطق فلسطینی زادگاه مسیح است.

واتیکان

منبع تصویر، AFP

پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان در هفتمین مراسم کریسمس خود در واتیکان گفت خداوند همه انسان ها "حتی بدترین ما" را دوست دارد.

سیدنی، استرالیا

منبع تصویر، EPA

هم‌زمان با کریسمس ، یک نقاشی دیواری در سیدنی دیده شد که در آن از اسکات موریسون، نخست وزیر به دلیل رفتن به تعطیلات هاوایی در زمان آتش سوزی‌های شدید انتقاد شده بود.

All pictures copyright