'پنج کشته' در حمله هوایی به مقر گروه شبه نظامی مورد حمایت ایران در سوریه

اسرائیل بارها به سوریه حمله کرده

منبع تصویر، Getty Images

توضیح تصویر،

اسرائیل بارها به اهداف ایران یا متحدانش در سوریه حمله هوایی کرده است

سازمان دیدبان حقوق بشر سوریه از کشته شدن پنج شبه نظامی مورد حمایت ایران در یک حمله هوایی در سوریه خبر داده است.

دیدبان حقوق بشر سوریه می گوید عصر چهارشنبه (۲۵ دسامبر) در شهر ابوکمال، واقع در استان شرقی دیرالزور، مقر "گردان ۴۷" از گروه های شبه نظامی مورد حمایت ایران، هدف یک حمله هوایی قرار گرفت.

رامی عبدالرحمن، مدیر این سازمان مستقر در بریتانیا، در بیانیه ای احتمال داده است که یک پهپاد با موشک مقر یاد شده را هدف قرار داده باشد. گفته می شود که انفجار شدیدی در محل شنیده شده است.

دیدبان حقوق بشر سوریه می گوید پیشتر در ۸ دسامبر ۲۰۱۹ نیز ۵ شبه نظامی دیگر در یک حمله هوایی مشابه کشته شده بودند.

ایران و گروه حزب الله لبنان در جنگ داخلی چند سال اخیر در سوریه از حکومت بشار اسد حمایت می کنند. این در حالیست که اسرائیل می گوید اجازه نخواهد داد که سوریه به یک "پایگاه نظامی" ایران تبدیل شود.

اسرائیل در ظرف چند سال اخیر بارها علیه اهداف سپاه پاسداران ایران و متحدانش در سوریه دست به حملات هوایی زده است که در مواردی مسوولیت آن را پذیرفته است. مقامات اسرائیل در مورد حمله عصر چهارشنبه اظهار نظری نکرده اند.

بیشتر بخوانید:

بنا بر گزارش ها، اسرائیل یکشنبه شب گذشته در حوالی دمشق اهدافی را بمباران کرد.

تلویزیون دولتی سوریه گزارش داده بود که پدافند هوایی ارتش سوریه یکی از موشک های اسرائیلی را در اطراف عقربه در نزدیکی دمشق منهدم کرد.

سازمان دیدبان حقوق بشر سوریه به نقل از منابع خود گفته بود که اسرائیل در آن حمله مواضع نظامی ایران و سوریه در نزدیکی دمشق را هدف قرار دادند.