وکیل استورمی دانیل، ستاره فیلم‌های پورن، به جرم اخاذی محکوم شد

مایکل اوناتی ممکن است به ۴۰ سال زندان محکوم شود حق نشر عکس Reuters
Image caption مایکل اوناتی ممکن است به ۴۰ سال زندان محکوم شود

نام مایکل اوناتی از زمانی بر سر زبان‌ها افتاد که موکل او، استورمی دانیل، آقای ترامپ را به پرداخت حق السکوت بابت رابطه جنسی که سال‌ها پیش با هم داشتند متهم کرد. اکنون مایکل اوناتی در دادگاه محکوم شده که قصد اخاذی ۲۵ میلیون دلاری از شرکت نایکی، تولید کننده بزرگ محصولات ورزشی را داشته است.

او شرکت نایکی را تهدید کرده بود که اطلاعات مخربی علیه آن دارد که در صورت انتشار به بدنامی این برند معروف منجر خواهد شد.

قاضی پس از سه هفته محاکمه امروز، جمعه ۱۴ فوریه، مایکل اوناتی را مجرم شناخت. حکم نهایی او و میزان محکومیتش قرار است ماه ژوئن آینده اعلام شود و ممکن است تا سقف ۴۲ سال زندان برایش مقرر شود.

حق نشر عکس Reuters
Image caption مایکل اوناتی با وکالت استورمی دانیل شناخته شد و حتی در مقطعی ادعا کرد که شاید نامزد ریاست جمهوری شود

جرم اوناتی چیست؟

به گفته دادستان‌های فدرال در نیویورک، مایکل اوناتی در جریان یک جلسه در ماه مارس سال گذشته (۲۰۱۹) وکیل شرکت نایکی را تهدید کرده بود که اگر مبلغی بین ۱۵ میلیون تا ۲۵ میلیون دلار به او ندهند اطلاعاتی را منتشر خواهد کرد که نام نایکی را خدشه‌دار خواهد کرد.

او در هنگام این جلسه وکیل گری فرانکلین بود که یک لیگ بسکتبال جوانان در لس‌آنجلس را اداره می‌کرد.

او در جریان این جلسه تهدید کرده بود که با برگزاری یک کنفرانس خبری نایکی را متهم خواهد کرد که به طور غیرقانونی به بسکتبالیست‌های جوان در لس‌آنجلس پولهایی پرداخت کرده است. آقای اوناتی نایکی را تهدید کرده بود که همین کنفرانس خبری کافی است تا نایکی میلیاردها دلار متضرر شود.

اما شرکت نایکی بلافاصله موضوع را به اف‌بی‌آی خبر داده بود. کمی بعد پلیس فدرال مایکل اوناتی را که اظهار کرده بود قصد برگزاری یک کنفرانس خبری درباره رسوایی مرتبط با شرکت نایکی دارد، بازداشت کرد.

جفری برمن، یکی از دادستان‌های این پرونده به هیات منصفه دادگاه آقای اوناتی خبر داده بودند که او دست کم ۱۱ میلیون دلار بدهی دارد.

با وجود این، وکیل آقای اوناتی ماه گذشته از وضعیت او در زندان ابراز نگرانی کرده بود و گفته بود او در سلولی انفرادی نگه داری شده و در همان زندانی است که ال چاپو، قاچاقچی بزرگ مکزیکی نگه‌داری می‌شود.

حق نشر عکس Getty Images
Image caption استوری دانیلز مدعی است در سال ۲۰۰۶ با دونالد ترامپ رابطه جنسی داشته است

ماجرای اوناتی با استورمی دانیل به کجا ختم شد؟

مایکل اوناتی نخستین بار از طریق وکالت استورمی دانیل، ستاره فیلم‌های پورن، شهرت یافت.

خانم دنیل دو سال پیش بنا داشت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا را به دادگاه بکشد و از این طریق خود را از قرادادی که در سال 2016 و پیش از انتخابات ریاست‌جمهوری امضاء کرده بود رها کند.

طی آن قرارداد که گفته شد بابتش 150 هزار دلار گرفته، استورمی دانیل متعهد شده بود که درباره هم‌بستر شدن با آقای ترامپ در سال 2006 هیچ نگوید.

شکایت او از آقای ترامپ در نهایت در دادگاه راه به جایی نبرد و از سوی قاضی مردود دانسته شد.

پس از آن مایکل اوناتی در ماه مه سال گذشته متهم شد که تلاش کرده سر استورمی دانیل کلاه بگذارد. اتهامی که خودش آن را رد می‌کند.

او در لس‌آنجلس هم با اتهامات و شکایت‌های دیگری روبرو است.

اخبار مرتبط

استورمی دانیلز، بازیگر پورن 'بازداشت شد'