چین: شیوع ویروس کرونا 'تحت کنترل' در آمده است

حق نشر عکس EPA
Image caption میزان ابتلا به ویروس کرونا در خارج از استان هوبی، مرکز این ویروس برای یازدهمین روز متوالی کاهش یافته است

وانگ یی، وزیر امور خارجه چین می‌گوید شیوع ویروس کووید ۱۹ اکنون "به طور کلی تحت کنترل" در آمده است.

وزیر امور خارجه چین می‌گوید میزان ابتلا به ویروس کرونا در خارج از استان هوبی، مرکز این ویروس برای یازدهمین روز متوالی کاهش یافته است.

سازمان جهانی بهداشت هم گفته است افزایش چشمگیری در تعداد مبتلایان یه این ویروس در خارج از چین مشاهده نشده است.

آقای وانگ گفته است تعداد افرادی هم که پس از ابتلا بهبود یافته‌اند، افزایش چشمگیری یافته است.

در همین حال خبرگزاری شینهوا چین گفته است وزیر امور خارجه چین در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ با محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران دیدار کرده و از واکنش این کشور به گسترش ویروس کرونا تقدیر کرده است.

وزیر امور خارجه چین خطاب به آقای ظریف گفته است: "شما اولین وزیر امور خارجه هستید که از زمان آغاز انتشار این ویروس، با مردم چین همدردی کردید، که بازتاب دوستی عمیق بین مردم دو کشور است."

مقام‌های چینی تائید کرده‌اند که بیش از دو هزار و پانصد نفر دیگر به این ویروس مبتلا شده‌اند. تعداد افرادی هم که پس از ابتلا به این ویروس، جان خود را از دست داده‌اند به ۱۵۰۰ نفر رسیده است.

سازمان جهانی بهداشت می‌گوید تحقیقات خود در باره شیوع این ویروس در چین را آغاز کرده است.

تیمی از کارشناسان و محققان این سازمان همراه با متخصصان آمریکایی عازم چین شده‌اند تا درباره نحوه سرایت و شدت گسترش ویروس کرونا تحقیق کنند.

در همین حال دولت چین دستور داده افرادی که وارد پکن، پایتخت این کشور می‌شوند باید دو هفته در قرنطینه بمانند. این تازه‌ترین تدبیر دولت چین برای مقابله با گسترش ویروس کرونا است.

طبق این فرمان، هر فرد که بخواهد وارد پکن شود باید دو هفته در خانه خود و یا در اقامتگاه‌های مشخص شده توسط دولت قرنطینه شود.

پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.
پیامدهای اقتصادی شیوع ویروس کرونا چقدر نگران کننده است؟

موضوعات مرتبط