ویروس کرونا؛ شیوع بیشتر، افزایش تعداد کشورهای آلوده

مقابله کره جنوبی با ویروس کرونا

منبع تصویر، EPA

توضیح تصویر،

مقابله کره جنوبی با ویروس کرونا

ویروس جدید کرونا که سارس-کرونا-دو نام گرفته همچنان در حال گشودن مرزهای جدید است. هم تعداد کشورهایی که ویروس در آن گزارش شده رو به افزایش است هم شمار مبتلایان و قربانیان در کشورهایی که قبلا بیماری دیده شده بود.

در کره جنوبی، موارد ابتلا به ویروس کرونا در اعضای یک فرقه مذهبی افزایش یافته از این رو از حدود ۹ هزار نفر عضو این فرقه خواسته شده که خود را قرنطینه کنند.

کره جنوبی پس از افزایش قابل توجه مبتلایان به کرونا تدابیر احتیاطی ویژه‌ای را در پیش گرفته است.

شمار افراد آلوده به ویروس کرونا در کره جنوبی تاکنون ۲۰۴ نفر است که بیشترین آمار مبتلایان به کرونا بعد از چین و کشتی تفریحی دایموند پرنسس است که در سواحل یوکوهامای ژاپن قرنطینه شده است.

در چین هم تازه ترین آمار نشان می‌دهد که قربانیان ویروس کرونا به ۲۲۳9 نفر و شمار افراد آلوده به این ویروس به بیش از ۷۵ هزار نفر رسیده است.

این ویروس حالا به زندان‌های چین هم رسیده و آلودگی ۵۰۰ زندانی به این ویروس در این کشور تایید شده است.

در اسرائیل هم وزارت بهداشت اولین مورد ابتلا به کرونا را اعلام کرده و گفته است که فرد مبتلا، زنی است که مسافر کشتی تفریحی دایموند پرنسس بوده. این فرد نیمه شب وارد اسرائیل شد و آزمایشش مثبت بود.

مصر و امارات متحده عربی هم مورد ابتلا به ویروس کرونای جدید را گزارش کرده‌اند.

منبع تصویر، AFP

توضیح تصویر،

شهروندان اوکراینی که در چین بودند به کشورشان برگشتند

پیامدهای گسترش ویروس کرونا در چین، اوکراین را هم تحت تاثیر قرار داده است. در اوکراین معترضان به دو اتوبوس حامل مسافران که از چین برگشته بودند حمله کرده‌اند.

این شهروندان اوکراینی که از چین بازگردانده شده‌اند، قرار است دو هفته در قرنطینه نگه داشته شوند.

ولادیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین از معترضان خواسته که با این شهروندان همدلی داشته باشند.

دستگاه امنیتی اوکراین ایمیلی که را جعلی اعلام کرده که ادعا کرده بود از طرف وزارت بهداشت اوکراین است و مسافران برگشته از چین را آلوده به ویروس کرونا دانسته بود.

به گفته وزرات بهداشت اوکراین هیچکدام از این شهروندان بیمار نیستند.