شیوع گسترده کرونا در کره جنوبی و مرگ دو نفر در ایتالیا

کره جنوبی

منبع تصویر، AFP

توضیح تصویر،

شیوع سریع ویروس کرونا در کره جنوبی

شیوع ویروس کرونا در کشورهای مختلف همچنان ادامه دارد و در بعضی کشورها آمار آن ظرف دو روز دوبرابر شده است. از جمله شیوع این ویروس در کره جنوبی روند سریعی داشته و دو نفر نیز در ایتالیا جانشان را از دست داده اند.

نخست‌وزیر کره جنوبی در نطقی در تلویزیون ملی گفته که شیوع ویروس کرونا در این کشور به مرحله خطرناکی رسیده است. چان‌سی‌کیون گفته که مهار ویروس کرونا در کره جنوبی نیازمند همکاری همه مردم این کشور است. او گفته مردم باید از شرکت در گردهمایی‌های بزرگ مانند مراسم مذهبی اجتناب کنند.

نخست‌وزیر کره جنوبی گفته که دولت با هرگونه کارشکنی در این مورد از جمله احتکار ماسک‌های صورت به‌شدت برخورد خواهد کرد. این هشدار در حالی داده شده که شمار افراد آلوده به این ویروس در این کشور به ۴۳۳ نفر رسیده که بیش از دوبرابر آمار روز جمعه است.

همچنین در ایتالیا دو نفر از مبتلایان به کرونا جان خود را از دست داده‌اند. در منطقه‌ای در جنوب میلان از ۵۰ هزار نفر از مردم خواسته شده که در خانه‌هایشان بمانند. جوزپه کونته، نخست‌وزیر ایتالیا با مقام‌های دفاع غیرنظامی این کشور دیدار کرده تا اقدامات بیشتر برای مهار ویروس کرونا را مورد بحث قرار دهد.

بر اساس آخرین آمار تعداد مبتلایان در چین ۷۶ هزار و ۲۸۸ مورد است که از میان آنها ۲۳۴۵ جان خود را از دست دادند.

در ایران هم با افزایش تعداد مبتلایان قطعی به ویروس کرونا به ۲۸ نفر و مرگ ۵ نفر،‌ وزارت ارشاد ایران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که تمام برنامه‌های هنری و سینمایی در سراسر ایران از فردا، یکشنبه ۴ اسفند ماه به مدت یک هفته تعطیل است.

اجرای تمام تئاترها و همچنین اکران فیلم‌های سینمایی متوقف می‌شود.

این در حالی است که مدارس و مراکز آموزشی استان قم که امروز تعطیل بود، برای دو روز دیگر هم تعطیل شده است. شیوع ویروس کرونا در ایران اولین بار در قم دیده شد.

منبع تصویر، Reuters

توضیح تصویر،

در قم مدارس و مراکز آموزشی تعطیل شده است