موزیک ویدئوی "دختر مکه" خواننده رپ سعودی را در معرض دستگیری قرار داد

عصایل

منبع تصویر، UGC

توضیح تصویر،

عصایل

مقام‌های عربستان سعودی خواستار دستگیری یک خواننده زن رپ در این کشور شده‌اند که موزیک ویدئویی را با نام "دختر مکه" ارائه کرده است. این ترانه زنان این شهر مقدس را به عنوان زنانی قدرتمند و زیبا ستایش می‌کند.

واکنش کاربران شبکه‌های اجتماعی به این اقدام مقامات عربستان سعودی همراه با خشم و عصبانیت بوده است. آنها مقام‌های این کشور را دو رو خوانده‌اند.

ولیعهد عربستان‌ سعودی در سال ۲۰۱۸ میلادی، از آغاز برنامه اصلاحات در این کشور خبر داد اما کنشگران اجتماعی می‌گویند سرکوب در این کشور افزایش یافته و آزادی بیان در عربستان سعودی همچنان سرکوب می‌شود.

این ویدئو هفته گذشته از سوی خواننده رپ جوانی که خودش را به عنوان عصایل معرفی کرده در یوتیوب پخش شد.

او در این ویدئو می‌خواند و زنان و مردان در کافه‌ای می‌رقصند. این ویدئو به طور گسترده‌ای میان کاربران شبکه های اجتماعی با هشتگ "دختر مکه مرا نمایندگی می‌کند" دست به دست شده است. روز پنجشنبه خالد الفیصل، فرماندار مکه دستور دستگیری کسانی را داد که این ویدئو را پخش کرده‌اند و در توئیتی نوشت که این ویدئو به مکه توهین می‌کند و از هشتگ "آنها دختر مکه نیستند" استفاده کرد.

حساب کاربری عصایل تعلیق شده و این ویدئو دیگر در یوتیوب دیده نمی‌شود.

کاربران شبکه‌های اجتماعی، مقام‌های عربستان سعودی را متهم کرده‌اند که برخلاف تلاش برای ارایه چهره‌ای مدرن از این کشور در خارج، در داخل مردم را سرکوب می‌کنند.