خلبان موشک خودساخته در سقوط جان باخت

مایک هیوز

منبع تصویر، CBS

خلبان آمریکایی پس از پرتاب موشکی که خود ساخته بود جان باخت. این موشک از بیابانی در کالیفرنیا پرتاب شد و مایک هیوز ۶۴ ساله قصد داشت سوار بر آن به ارتفاع ۱۵۲۵ متری برسد اما دیروز اندک زمانی بعد از پرتاب، موشک در نزدیکی شهر "بارستو" سقوط کرد.

ویدئویی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده نشان می‌دهد که موشک به آسمان پرتاب می‌شود و سپس سقوط می‌کند.

مایک هیوز ملقب به "دیوانه" به دلیل اعتقادش به مسطح بودن زمین مشهور شده و امیدوار بود به این ترتیب نظر خود را اثبات کند. او این موشک را با کمک دستیارش در حیاط خلوت خانه و با ۱۸ هزار دلار هزینه ساخته بود. نیروی این موشک را بخار تامین می‌کرد.

پرتاب این موشک برای یک مجموعه تلویزیونی جدید با نام "فضانوردان خانگی" فیلمبرداری شد. این برنامه که در کانال علمی آمریکا پخش می‌شود درباره آماتورهایی است که با بودجه کم موشک می‌سازند.

در ویدئوی پرتاب یک چتر نجات در پشت موشک در حال چرخش دیده می‌شود که ظاهراً خیلی زود و تنها چند ثانیه پس از برخاستن موشک باز شده است.

کانال علمی آمریکا در توییتی نوشت هیوز برای رسیدن به رؤیای خود درگذشت.

آقای هیوز در "اپل ولی" زندگی می‌کرد و وقتی مدعی شد مسطح بودن زمین را اثبات خواهد کرد به سرخط اخبار بین‌المللی رسید.

او در ماه مارس سال پیش توانست تا ارتفاع ۵۷۰ متری بالا رفته و بعد از باز کردن چتر خود با شدت به زمین افتاد. او گفت: "آیا خوشحالم که این کار را کرده‌ام؟ فکر می‌کنم بله. فردا صبح معلوم خواهد شد که آیا می‌توانم از تخت بیرون بیام؟"

وی در سال ۲۰۰۲ رکورد جهانی گینس را برای طولانی‌ترین پرش با لیموزین را شکست، بیش از ۳۱ متر.

بیشتر بخوانید: