هاروی واینستاین محکوم شد؛ تا ۲۵ سال زندان در انتظار غول هالیوود

Harvey Weinstein

منبع تصویر، Getty Images

هاروی واینستاین، غول سینمای هالیوود که به اتهام تجاوز و آزار جنسی ده‌ها زن در نیویورک دادگاهی شده بود، گناهکار شناخته شد. قاضی بلافاصله پس از قرائت حکم دستور داد او را دستبند به دست به زندان ببرند. آقای واینستاین همچنین باید در لس‌آنجلس هم به اتهام تجاوز جنسی محاکمه شود.

هاروی واینستاین، ۶۷ ساله، که انتشار اخبار مربوط به آزار و اذیت‌های جنسی او سرآغاز جنبش جدیدی تحت عنوان "#می‌تو" (#من‌هم) در آمریکا شد روز دوشنبه، ۲۴ فوریه، در دادگاه فدرال نیویورک به تجاوز جنسی درجه ۳ و جرایم جنسی درجه یک محکوم شد و ممکن است با حکمی تا ۲۵ سال زندان روبرو شود.

با این حال، هیات منصفه این غول بزرگ سینمای هالیوود را از جدی‌ترین اتهامی که با آن روبرو بود تبرئه کرد؛ یعنی "تلاش عامدانه و مجرمانه برای به تله انداختن قربانیان آزارجنسی".

او هنوز باید در دادگاه شهر لس‌آنجلس کالیفرنیا محاکمه شود چرا که در آنجا هم دو زن دیگر او را به تجاوز جنسی در سال ۲۰۱۳ متهم کرده‌اند.

توضیح ویدئو،

هاروی واینستین، تهیه کننده هالیوود، از آکادمی اسکار اخراج شد

تاکنون دست کم ۸۰ زن هاروی واینستاین را به سوء رفتار جنسی طی چند دهه گذشته متهم کرده‌اند از جمله اوما ترومن و سلما هیاک، دو هنرپیشه معروف هالیوود.

پرونده هاروی واینستاین در کانون جنبشی قرار گرفته که تحت عنوان #می‌تو (#من‌هم) از سال ۲۰۱۷ آغاز شد و اعتراضی است از سوی جامعه زنان آمریکا به سوء استفاده و آزارهای جنسی مردان قدرتمند علیه آنها.

هاوری واینستاین یکی از بزرگترین تهیه‌کنندگان سینمای آمریکاست که موفقیت‌های فراوانی به دست آورده است. فیلم‌های او برنده چندین جایزه اسکار شده‌اند از جمله فیلم "سخنرانی شاه" و شکسپیر عاشق".

اخبار مرتبط