امارات از ساکنان و شهروندان خود خواست به دلیل شیوع کرونا سفر خارجی نروند

امارات متحده عربی فرودگاه دوبی

منبع تصویر، REUTERS/Christopher Pike

توضیح تصویر،

فرودگاه دوبی؛ ‌امارات متحده عربی از شهروندانش خواست به خارج از این کشور سفر نکنند

امارات متحده عربی از شهروندانش و همچنین خارجیان مقیم این کشور خواست که به دلیل شیوع ویروس کرونا از سفر به خارج از امارت خودداری کنند.

وزارت بهداشت امارات متحده عربی روز پنجشنبه ۵ مارس، ۱۵ اسفند در یک اطلاعیه اعلام کرد که "در صورت سفر آنها،‌ هنگام بازگشت به امارات متحده عربی تحت نظر متخصصان در فرودگاه مورد آزمایش پزشکی قرار خواهند گرفت و پس از آن باید خود را به مدت دو هفته در خانه قرنطینه کنند."

بر اساس این اطلاعیه افرادی که نتیجه آزمایش کرونای آنها مثبت باشد، در یک مرکز پزشکی قرنطینه می‌شوند.

امارات متحده عربی یکی از بزرگترین مراکز اتصال سفرهای هوایی است و بسیاری از پروازها در فرودگاه دوبی توقف دارند. دو شرکت هواپیمایی امارات و اتحاد به امارات متحده عربی تعلق دارند و فرودگاه دوبی یکی از پرتردد ترین فرودگاه‌های جهان است.

سال گذشته حدود ۸۶.۴ میلیون مسافر از فرودگاه دوبی سفر کردند که روزانه حدود ۲۳۷ هزار نفر و اغلب آنها مربوط به پروازهای ترانزیت بوده است.

امارات متحده عربی تاکنون از شناسایی دست‌کم ۲۷ مورد ابتلا به بیماری کووید ۱۹ یا ویروس کرونای جدید خبر داده است.

امارات متحده عربی روز چهارشنبه درباره تازه ‌ترین مورد ابتلا در این کشور اعلام کرد که مربوط به دانشجویی بوده است که این بیماری را از پدر و مادرش که سفر خارجی داشتند،‌ گرفته است.

مقامات این کشور کلیه مدارس و موسسات آموزشی را از هفته آینده (هشتم مارس) به مدت یک ماه تعطیل کرده است.

منبع تصویر، AFP

توضیح تصویر،

فرودگاه دوبی یکی از پرتردد ترین فرودگاه‌های جهان است

در حال حاضر همه مسافرانی که از چین، ‌ایتالیا، لبنان،‌ تایلند و سوریه می‌آیند، هنگام ورود، در فرودگاه دوبی معاینه می‌شوند.

کلیه پرواز های ایران، بحرین و اغلب مناطق چین از هفته‌های پیش لغو شده است.

این کنترل شامل اندازه گرفتن درجه حرارت بدن و همچنین نمونه‌برداری از داخل بینی مسافران است.

مسافران ترانزیت معاینه نمی‌شوند اما قبل از اینکه سوار هواپیمای پرواز بعدی خود شوند، درجه حرارت بدن آنها اندازه‌گیری می‌شود.

مقامات دوبی خواهان به تعویق افتادن تمام مناسبت‌های ورزشی شده و فدراسیون فوتبال امارات اعلام کرده که تا اطلاع ثانوی همه بازی‌های فوتبال باید بدون تماشاچی برگزار شود.

تا امروز (پنجشنبه ۵ مارس) در سراسر جهان،‌ ابتلای بیش از ۹۴ هزار نفر به ویروس کرونا تایید شده، که بیش از ۸۰ هزار مورد آن مربوط به چین است. بیش از ۳۲۲۰ بیمار هم در سراسر جهان در اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست دادند.

در مجموع، حدود ۸۰ کشور جهان موارد ابتلا به این ویروس را در کشور خود تایید کردند.