برنی سندرز کارزار انتخاباتی‌اش را متوقف کرد

سندرز

منبع تصویر، Getty Images

توضیح تصویر،

آقای سندرز در جلب رای جوانان بسیار موفق بود

برنی سندرز، سناتور چپگرای آمریکایی، کارزارش را برای نامزدی حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا متوقف کرد، اما همچنان به عنوان نامزد در رقابت‌های درون‌حزبی می‌ماند.

با توقف کارزار سندرز مسیر برای نامزدی جو بایدن، معاون رئیس جمهور در دوران باراک اوباما، هموار می‌شود و در صورت نهایی شدن نامزدی آقای بایدن احتمالا او در نوامبر ۲۰۲۰ با دونالد ترامپ، رئیس جمهور کنونی، رقابت خواهد کرد.

آقای سندرز انتخابات درون حزبی را با پیشتازی نسبت به دیگر نامزدها آغاز کرد، اما پس از کناره‌گیری همزمان چندین نامزد به نفع جو بایدن، او به طور غیرمنتظره‌ و سرنوشت‌سازی در چند ایالت از آقای سندرز رای بیشتری آورد.

برنی سندرز چهار سال پیش هم برای کسب نامزدی حزب دموکرات با هیلاری کلینتون، وزیر خارجه در دوران اوباما و همسر بیل کلینتون، رئیس جمهور پیشین رقابت کرد اما شکست خورد.

آقای سندرز، که در جلب رای‌دهندگان جوان به طور ویژه‌ای موفق بوده، توقف کارزار انتخاباتی خود را در یک سخنرانی اعلام کرد که اینترنتی و به طور زنده برای هوادارانش پخش شد.

او گفت: "دوست داشتم می‌توانستم حامل خبر بهتری باشم، اما فکر کنم خودتان از واقعیت خبر دارید."

با وجود آن که برنی سندرز نتوانست در رقابت برای نامزدی حزب دموکرات پیروز شود، گفت خط سیاسی او و هوادارانش قدمی بزرگ در مسیر عدالت اقتصادی، اجتماعی و نژادی در آمریکا برداشته است.

برنی سندرز، که خود را یک سوسیالیست دموکرات می‌خواند، گفت: "جنبش ما نبرد ایدئولوژیک را برد."

آقای سندرز به هوادارانش گفت که با وجود توقف کارزار، به نامزدی‌اش پایان نمی‌دهد و آنها همچنان می‌توانند در ایالت‌های باقی‌مانده به او رای بدهند.

او گفت: "ما باید همچنان آرای بیشتر و نمایندگان حزبی بیشتری برای نشست سراسری حزب دموکرات به دست بیاوریم، در آنجا می‌توانیم تاثیر چشمگیری بر سازوکار حزب و عملکردش بگذاریم."

منبع تصویر، Reuters

توضیح تصویر،

آقایان سندرز و بایدن با بروز کرونا به جای دست دادن در مناظره آرنج‌هایشان را به هم زدند

جو بایدن، که برای سومین بار برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری از حزب دموکرات تلاش می‌کند، از توقف کارزار انتخاباتی برنی سندرز استقبال کرده است.

آقای بایدن با انتشار بیانیه‌ای گفت آقای سندرز با این تصمیم منافع مردم آمریکا و اولویت شکست دادن دونالد ترامپ را به منافع سیاسی خودش ترجیح داده است.

او در ستایش از آقای سندرز گفت: "او فقط یک کارزار سیاسی نداشته، بلکه یک جنبش خلق کرده است. و اشتباه نکنید، این جنبش همچنان قدرتمند است."

آقای بایدن از آقای سندرز برای همکاری دعوت کرده است.

آقای سندرز هم با تبریک به آقای بایدن از همکاری با او برای شکست دونالد ترامپ گفته است.

آقای ترامپ در واکنش به توقف کارزار انتخاباتی برنی سندرز گفته حلقه افراد پرنفوذ در حزب دموکرات با نامزدی او مخالف بود. او از هواداران آقای سندرز دعوت کرده که به جمهوری‌خواهان بپیوندند.