جودوکای اسرائیلی اقلام ورزشی خود را برای مبارزه با کرونا به حراج گذاشت

ساگی موکی جودوکای اسرائیلی

منبع تصویر، Getty Images

توضیح تصویر،

ساگی موکی جودوکای اسرائیلی

ساگی موکی جودوکای معروف اسرائیلی اعلام کرده که برای کمک به بیماران مبتلا به کووید-۱۹ وسایل شخصی خود را به حراج می گذارد تا بتواند چند دستگاه تنفس مصنوعی برای بیمارستان شهر خود خریداری کند.

قهرمان وزن ۸۱ کیلوگرم جهان می گوید کمربند سیاه جودو، یک نوار قرمز مخصوص دریافتی از فدراسیون جهانی و نیز یونیفرمی که در مسابقه فینال قهرمانی رقابت های سال ۲۰۱۹ ژاپن بر تن داشت از جمله اقلامی هستند که به حراج گذاشته است.

ساگی موکی روز چهارشنبه (۸ آوریل) به شبکه تلویزیونی آی۲۴نیوز اسرائیل گفت تا به حال موفق به جمع آوری ۵۰ هزار شیکل (معادل ۱۴ هزار دلار) شده است.

او گفت هدفش خرید حداقل پنج دستگاه تنفس مصنوعی برای بیمارستان لانیادوی شهر نتانیا واقع در شمال تل آویو است. او افزود: «من امیدوارم که تا برای نجات جان انسان ها تا آن جایی که می توانیم پول جمع آوری کنم.»

ساگی موکی رقیب سعید مولایی جودوکای ایرانیست. از آنجایی که احتمال رویارویی آن ها در فینال رقابت‌های قهرمانی جهان در توکیو می رفت، مقامات ایرانی از سعید مولایی خواستند برای جلوگیری از این سناریو عمدا در برابر حریفش از قزاقستان تن به شکست بدهد و از مسابقات کنار بکشد.

آقای مولایی در اعتراض به آن تصمیم به ایران بازنگشت. او به آلمان رفت و سپس به تیم مغولستان پیوست و قرار بود که با پرچم مغولستان در مسابقات المپیک ۲۰٢۰ ژاپن شرکت کند - رقابت هایی که به خاطر شیوع کرونا در جهان به تاخیر افتاده است.

ساگی موکی به شبکه آی۲۴نیوز گفته است که علیرغم اجرای فاصله گیری اجتماعی به خاطر شیوع کرونا، این روزها سخت مشغول تمرین و آماده سازی برای المپیک است اما تمرین های خود را در خانه انجام می دهد.