درگیری خشن گروه‌های رقیب چچنی در شهر دیژون فرانسه

دیژون

منبع تصویر، EPA

توضیح تصویر،

خشونت‌ها روز دوشنبه با آتش زدن سطل‌های زباله و خودرو شدت گرفت

شهر دیژون فرانسه برای چهار روز پیاپی شاهد درگیری و خشونت گروه‌های رقیب چچنی بوده و پلیس نیروی تازه نفس برای مقابله با این ناآرامی‌ها به شهر اعزام کرده است.

بیش از ۱۵۰ نفر که برخی از آنها مسلح بودند، روز دوشنبه ۱۵ ژوئن در این شهر جمع شدند تا انتقام آنچه که تعرض به یک نوجوان چچنی از سوی فروشنده مواد مخدر بوده را بگیرند.

معاون وزیر کشور فرانسه به دیژون سفر کرده و گفته است خشونت‌ها باید پایان یابد. لوران نونز، کندی واکنش پلیس در برخورد با این درگیری‌ها را رد کرده و گفته نیروهای کمکی تا هر زمان که لازم باشد در شهر می‌مانند.

مردی که خود را چچنی معرفی کرد به یک رسانه محلی گفت او بخشی از این گروه است و افرادی از بلژیک، فرانسه و آلمان هم وارد این شهر شده‌اند.

دادستانی گفته است چندین نفر در خشونت‌های این شهر زخمی شده‌اند که جراحت شماری از آنها جدی است. یک نفر روز شنبه در تیراندازی زخمی شد.

پلیس گفته است روز یکشنبه بیش از ۲۰۰ نفر با قصد اعمال خشونت‌آمیز وارد محله گرزیی شدند.

خبرگزاری فرانسه می‌گوید خشونت‌ها روز دوشنبه با آتش زدن سطل‌های زباله و خودرو شدت گرفت.

پلیس ضد شورش هم به شهر اعزام شده است.

برنار اشملتس، یک مقام بلندپایه محلی گفته است به نظر می‌رسد خشونت‌ها بخشی از تسویه حساب بین اعضای جامعه چچنی در فرانسه و ساکنان دیژون باشد.

مردی که می‌گوید چچنی است در مصاحبه با روزنامه "لو بین پابلیک" گفته است حوادث پیش آمده در انتقام به تعرض فروشندگان مواد مخدر به یک نوجوان ۱۶ ساله است.

او گفته است: "ما هرگز قصد نداشتیم شهر را غارت کنیم."