کرونا؛ بیشترین آمار مرگ در یک شبانه‌روز در ملبورن استرالیا

کرونا در استرالیا

منبع تصویر، Getty Images

استرالیا در بحبوبه موج دوم شیوع کرونا، امروز بالاترین میزان مرگ در یک شبانه‌روز را ثبت کرد. در ایالت ویکتوریا که مرکز آن ملبورن است، امروز نوزده نفر در اثر کرونا جان باختند.

در استرالیا در کل ۲۱ هزار و ۴۰۰ نفر مبتلا به کرونا شده‌اند که دو سوم آن مربوط به ایالت ویکتوریا بوده است. بیشتر مرگ در این ایالت در خانه‌های سالمندان بوده است.

در استرالیا ۳۱۴ نفر هم در مجموع جان‌باخته‌اند.

در روزهای اخیر میزان ابتلای روزانه رو به کاهش بوده هر چند که هنوزصدها مورد است. این کاهش روزانه امید به موثر بودن محدودیت‌های شدید را بالا برده است.

در ایالت ویکتوریا، امروز فقط ۳۲۲ ابتلای جدید ثبت شد در حالی که هفته پیش ۷۲۵ مورد بود. در دیگر ایالت‌ها هم یا ابتلا کمتر بوده یا اصلا مبتلای جدید شناسایی نشده است.

دیوید اندروز، عالی‌‌ترین مقام ایالت ویکتوریا گفت خیلی زود است بگوییم به نقطه عطف رسیده‌ایم ولی بعد از اعمال محدودیت‌ شدیدتر، "قطعا شاهد ثبات بیشتری هستیم".

او گفت: "اینکه ببینیم روزی از روز قبلش بهتر بوده همیشه خوب است اما این فقط یک روز است".

هفته گذشته در ایالت ویکتوریا صد نفر بر اثر کرونا جان خود را از دست دادند و شمار مراجعان به بیمارستان هم بالا رفته بود.

منبع تصویر، EPA

توضیح تصویر،

پلیس ملبورن فرد معترض به محدودیت‌های کرونا را دستگیر کرده است

مرحله دوم اعمال محدودیت‌ها در ملبورن یک ماه پیش (ژوئیه) شروع شد ولی از هفته پیش منع آمد و شد شبانه و دیگر محدودیت‌ها به آن اضافه شده است. کسانی که مجبورند برای کار از منزل خارج شوند باید مجوز خروج با خود داشته باشند. تمام کسب و کارهایی غیرضروری تعطیل و ماسک در مکان‌های عمومی اجباری شده است.

در میان قربانیان هفته پیش یک مرد سی و چند ساله هم بود و همین هم باعث شد از جوانان خواسته شود که بیشتر مراقبت کنند.

در سیدنی، مرکز ایالت نیو ساوث ولز هم که شاهد خوشه کوچکی از ابتلا به کرونا بوده از جوانان خواسته شده است فعالیت‌های اجتماعی‌شان را محدود کنند.

ایالت کوئینزلند هم پیشتر مرزهای خود را با دو ایالت نیو ساوث ولز و ویکتوریا بسته بود؛ پس از آن که مسافران مبتلا از ملبورن به این ایالت آمدند. مقامات کوئینزلند امروز گفتند که به نظر می‌رسد این اقدام مانع شیوع بیشتر کرونا شده‌ است.

موفقیت‌های اولیه استرالیا در مهار ویروس چه شد؟

استرالیا هنوز هم در مقایسه با خیلی از کشورها، به دلیل اقدام‌های پیشگیرانه از همان ابتدای همه‌گیری، وضعیت بهتری دارد اما از دو ماه پیش (ژوئن)، وقتی محدودیت‌ها برداشته شد آمار کرونا در ملبورن جهش کرد.

در روزهای اخیر، تیم‌های پزشکی درباره افزایش ابتلا در کادر بیمارستانی هشدار داده‌اند چرا که بیش از ۷۰۰ کادر بیمارستانی مبتلا شده‌اند.

آماری دیگر نشان می‌دهد بیست درصد پزشکان بیمارستان‌ها مجبور شده‌اند خودشان تجهیزات حفاظت فردی را تهیه کنند.