پرونده بزرگ آزارجنسی کودکان در آلمان؛ والدینی که کودکان خود را معاوضه می‌کردند

یورگ ل. (راست) به ۶۱ بار آزار جنسی دختر خود و حتی معاوضه او با یک پدوفیل دیگر در ازای در اختیار گرفتن کودک آن مرد متهم است

منبع تصویر، AFP

توضیح تصویر،

یورگ ل. (راست) به ۶۱ بار آزار جنسی دختر خود و حتی معاوضه او با یک پدوفیل دیگر در ازای در اختیار گرفتن کودک آن مرد متهم است

محاکمه یک سرآشپز در نزدیکی شهر کلن آلمان که متهم به آزار جنسی دختر خود و فیلم‌برداری و پخش آن در فضای مجازی است، آغاز شده است. این بخشی از یک پرونده بزرگ سوء‌استفاده جنسی از کودکان است که گفته شده بزرگترین پس از جنگ جهانی دوم است. پلیس آلمان می‌گوید یک شبکه بزرگی را شناسایی کرده که در شبکه‌های مجازی به سوء‌استفاده جنسی از کودکان می‌پرداختند.

پلیس آلمان می‌گوید دهها هزار نفر در شبکه‌های مجازی بچه‌بازان (پدوفیل‌ها)، تصاویر جنسی دختر این مرد آلمانی را که نامش یورگ ل. معرفی شده، تماشا کرده‌اند.

همسر یورگ ل. که نامش برای حفاظت از هویت دخترش به طور کامل علنی نشده، قرار است علیه او در دادگاه شهادت بدهد.

یورگ ل. ۴۳ ساله، این تصاویر را در شبکه اجتماعی و پیام‌رسان سوئیسی تریما منتشر کرده بود.

پلیس ماه اکتبر سال گذشته به خانه او در ناحیه برگیش گلادباخ در نزدیکی کلن یورش برد و از این طریق توانست ده‌ها متهم دیگر را که به کودک‌آزاری مشغول بودند شناسایی کند.

هشتاد و هفت نفر متهم در این پرونده از تمامی ۱۶ ایالت آلمان قرار دارند؛ آنها متهم به سوءاستفاده و آزار جنسی ۵۰ کودک هستند که محدوده سنی آنها از ۳ ماهه تا ۱۵ ساله گزارش شده است.

ماموران پلیس که در این باره تحقیق می‌کردند آن را به قدری "مشمئزکننده" توصیف کرده‌اند که برخی از آنها به علت شدت حملات عصبی ناچار به مرخصی روانپزشکی رفته‌اند.

از پادکست رد شوید و به خواندن ادامه دهید
پادکست
رادیو فارسی بی‌بی‌سی

پادکست چشم‌انداز بامدادی رادیو بی‌بی‌سی – دوشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱

پادکست

پایان پادکست

میشله برونسن، سخنگوی دادگاه گفته یورگ ل. متهم است که ۶۱ مورد خشونت جنسی که برخی از آنها بسیار شدید بوده، مرتکب شده است.

رسانه‌های آلمان می‌گویند ۱۳۰ کارآگاه همچنان مشغول وارسی هزاران مگابایت فایل ویدیویی هستند که جریان تحقیقات پلیس به دست آمده است.

قرار است به منظور حفظ حرمت و هویت دختر یورگ ل. دادگاه رسیدگی به اتهامات او پشت درهای بسته برگزار شود. در صورت محکومیت او ممکن است تا سقف ۱۵ سال زندانی شود. گفته شده دادگاه احتمالا حدود ۱۱ روز طول خواهد کشید.

تخمین زده شده که حدود ۳۰ هزار نفر به عضویت گروه‌های چت آنلاین پدوفیلی مرتبط با این پرونده درآمده بودند. برخی از چت‌های زنده آنها روی اینترنت حدود ۱۸۰۰ شرکت‌کننده داشته است.

در دادخواست علیه یورگ ل. آمده که او با یکی از کسانی که به طور آنلاین چت کرده به صورت حضوری هم قرار گذاشته و دو والد کودکان خود را معاوضه و سپس مورد آزار جنسی قرار داده‌اند.

مردی که با یورگ ل. این قرار را گذاشته بود در ماه مه گذشته به ۱۰ سال زندان محکوم شد. او کهنه‌سرباز بوندس‌وهر، نیروی دفاعی آلمان، است و ۲۷ سال سن دارد.

جامعه آلمان و به ویژه ساکنان منطقه راین-وستفالیا، از ابعاد این پرونده و چند گزارش اخیر درباره وسعت کودک‌آزاری و بچه‌بازی در این منطقه و سراسر آلمان شوکه شده‌اند.

  • در ماه ژوئن گذشته، ۱۱ نفر به جرم بچه‌بازی (پدوفیلی) در دادگاه محکوم شدند. قربانیان آن پرونده ۱۰ و ۱۱ سال داشتند.
  • پیش از آن هم در جریان یک رسوایی بزرگ دیگر چند مرد به جرم سوءاستفاده جنسی مکرر - صدها بار- از کودکان در یک کمپ تابستانی در شهر لوجه آلمان در حد فاصل سالهای ۱۹۹۸ تا ۲۰۱۸ محکوم شدند.

اخبار مرتبط