کرونا؛ اجباری شدن پوشش ماسک در ادارات و کارخانه های فرانسه

تاکنون پوشیدن ماسک در کارگاه های فاقد فاصله گذاری اجتماعی توصیه شده بود

منبع تصویر، Getty Images

توضیح تصویر،

تاکنون پوشیدن ماسک در کارگاه های فاقد امکان فاصله گذاری اجتماعی توصیه شده بود

همزمان با افزایش مجدد شیوع ویروس کرونا در فرانسه، پوشیدن ماسک صورت در بیشتر ادارات و کارگاه ها در این کشور اجباری می شود.

این قانون که قرار است از اول سپتامبر، ۱۱ شهریور به اجرا گذاشته شود، شامل مکان هایی خواهد بود که بیشتر از یک نفر در آن مشغول به کار است.

تاکنون پوشیدن ماسک صورت در محل کار تنها در صورتی که امکان فاصله گذاری اجتماعی وجود نداشته باشد، توصیه شده است.

دولت فرانسه پیش تر پوشش ماسک را در مکان های عمومی سرپوشیده اجباری کرده بود. در بعضی از شهرها هم پوشش ماسک در مکان های پرتردد اجباری است.

در هفت روز گذشته، رقم متوسط شناسایی مبتلایان جدید در فرانسه از ۲۰۰۰ نفر در روز فراتر رفته است که دو برابر بیشتر از این رقم در ابتدای این ماه است.

بیشتر از ۲۲۰ هزار فرد مبتلا به کووید-۱۹ در فرانسه شناسایی شده اند و بیشتر از ۳۰ هزار نفر از بیماران جانشان را از دست داده اند.

به گزارش لوسی ویلیامسن، خبرنگار بی بی سی در پاریس، مقام های بهداشتی می گویند بیشتر از یک چهارم از موارد جدید شیوع ویروس کرونا در مکان های کسب و کار بروز کرده اند.

به گفته او، این در حالی است که دولت فرانسه برای جبران کسری بودجه یازده درصدی خواهان بازگشایی کسب و کارهاست.

با این حال،‌ فرانسه از جمله کشورهای اروپایی است که همزمان با افزایش مجدد موارد شیوع، در حال تشدید مقررات بهداشتی مربوط به مقابله با همه گیری ویروس کروناست.

از سوی دیگر، بازی افتتاحیه فصل جدید لیگ اول فوتبال فرانسه عقب افتاده است.

در پی شناسایی چهار مورد جدید از ابتلا به ویروس کرونا در تیم مارسی، بازی اول بین این تیم و سن اتین، به نیمه ماه سپتامبر،‌ حدود یک ماه دیگر موکول شده است.