خواهر رهبر کره‌شمالی از دولت بایدن خواست که برای خود 'دردسر نتراشد'

کیم یونگ اون، خواهر پرنفوذ کیم جونگ اون

منبع تصویر، Huw Evans picture agency

توضیح تصویر،

کیم یونگ اون، خواهر پرنفوذ کیم جونگ اون

در حالی که دولت آمریکا قرار است به زودی سیاست خود در قبال کره شمالی را اعلام کند، کیم یونگ اون، خواهر پرنفوذ کیم جونگ اون، رهبر کره‌شمالی در سخنانی به آمریکا هشدار داده است که به دنبال "دردسرسازی" نرود.

سخنان خانم کیم تنها یک روز پیش از آن عنوان شده که قرار است دولت جدید آمریکا سیاست‌های خود درباره شبه جزیره کره عنوان کند.

اکنون کیم یونگ اون در اظهاراتش در رسانه‌های دولتی کره شمالی از تمرین مشترک نظامی آمریکا و کره و جنوبی انتقاد کرده است.

خواهر رهبر کره‌شمالی این رزمایش را "مارش جنگ" توصیف کرده است.

قرار است گروهی از مقام‌های ارشد آمریکایی روز سه‌شنبه، ۱۶ مارس، به سئول، پایتخت کره جنوبی بروند و همزمان وزارت خارجه از رویکرد جدید خود در برابر بحران شبه جزیره کره پرده برداری کند.

توضیح ویدئو،

خواهر رهبر کره شمالی خطاب به آمریکا: بوی باروت شما منطقه ما را گرفته

وزارت خارجه آمریکا می‌گوید چند هفته‌ای است که به دنبال برقراری کانال‌های دیپلماتیک با کره شمالی است اما پیونگ‌یانگ به این تماس‌ها پاسخی نداده است.

کیم جونگ اون، رهبر کره‌شمالی، هنوز ریاست جمهوری جو بایدن را به رسمیت نشناخته است.

کیم یو جونگ، خواهر پرنفوذ رهبر کره شمالی که سخنان او را روزنامه دولتی رادونگ سینمون منتشر کرده گفته: "یک توصیه برای دولت جدید آمریکا دارم که در تلاش است از از آن سوی اقیانوس بوی باروت روی کشور ما بپراکند... اگر می‌خواهید چهار سال آینده را به خوشی و در صلح سپری کنید، بهتر این است که در گام اول، به دنبال دردسر تراشی نروید".

دو کشور بر سر توسعه برنامه موشکی و هسته‌ای با یکدیگر اختلاف دارند.

سه دور دیدار میان دونالد ترامپ، رییس جمهوری پیشین آمریکا با کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی دستاورد چندانی نداشت و پیونگ یانگ با خلع سلاح هسته ای موافقت نکرد.

جو بایدن از کیم جونگ اون به عنوان ''تبهکار '' نام برده و بر خلع سلاح هسته ای کره شمالی پیش از لغو تحریم های آمریکا و سازمان ملل متحد تاکید کرده است.