کرونا در اروپا؛ لهستان محدودیت‌های بیشتری وضع کرد

لهستان

منبع تصویر، Getty Images

لهستان محدودیت‌های بیشتری را برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا اعمال کرده است. این کشور از نظر ابتلاء به ویروس کرونا دارای رکورد است.

تعطیلی آرایشگاه‌ها، فروشگاه‌های زنجیره‌ای لوازم خانگی و مبلمان به محدودیت‌های جدیدی که از هفته پیش آغاز شد، افزوده شدند. پیش از این، مشاغل غیرضروری مانند مراکز فرهنگی و ورزشی و هتل‌ها به مدت سه هفته تعطیل شدند.

شمار مراکز مذهبی که برای عید پاک اجازه داشتند به روی نیایشگران گشوده شوند، کاهش یافته است.

ماتئوش موراویتسکی نخست‌وزیر می‌گوید لهستان از آغاز همه‌گیری این بیماری، دشوارترین دوره را طی می‌کند.

شمار بیماران در بیمارستان و افرادی که به دستگاه تنفس نیازمند هستند، در بالاترین رقم قرار دارد. بنا به گزارش‌ها بسیاری از بیمارستان‌ها دچار کمبود تخت، وسایل و کادر درمانی‌اند.

بیشتر بخوانید:

در پی شیوع موج تازه ویروس کرونا در اروپا و افزایش موارد ابتلا، بسیاری کشورهای اروپایی محدودیت‌های تازه آمد و شد وضع کرده‌اند. آلمان، فرانسه، ایتالیا، فنلاند و سوئیس از جمله این کشورها هستند.

اما یک روز بعد از اعلام محدودیت‌های شدید در آلمان برای جلوگیری از شیوع بیشتر کرونا، آنگلا مرکل، صدر اعظم این کشور، محدودیت‌های تازه را لغو کرد.

خانم مرکل بعد از جلسه‌ای اضطراری با رهبران ایالت‌های آلمان اعلام کرد که اعمال محدودیت‌هایی که در آستانه تعطیلات عید پاک (از اواخر این هفته) اعلام شده بود، عملی نیست.

روند واکسیناسیون کرونا در اروپا از آمریکا و بریتانیا عقب‌تر است. یکی از دلایل این کندی این است که واکسن استرازنکا به اندازه کافی در اختیار این کشورها قرار نگرفته و این مسئله تبدیل به یک دعوای سیاسی بزرگ و طولانی بین بریتانیا و اتحادیه اروپا شده است.

در میان کشورهای جهان، برزیل در شبانه روز گذشته، بدترین زمان را شاهد بوده است. بنا به گزارش‌ها،۳۶۵۰ نفر بر اثر ابتلا به کرونا در این کشور جان باختند. این بالاترین رقم جانباختگان روزانه از زمان شیوع این ویروس در برزیل است.