سوئیس اجازه می‌دهد تا نیروهای زن ارتش لباس زیر زنانه بپوشند

سوئیس امیدوار است بتواند زنان بیشتری برای حضور در نیروهای مسلح ترغیب کند

منبع تصویر، FABRICE COFFRINI/GETTY IMAGES

توضیح تصویر،

سوئیس امیدوار است بتواند زنان بیشتری برای حضور در نیروهای مسلح ترغیب کند

به گزارش رسانه‌ها محلی سوئیس برای اولین بار اجازه می‌دهد تا نیروهای زن ارتش این کشور لباس زیر بپوشند تا نیروهای بیشتری جذب و استخدام شوند.

بر اساس سیستم فعلی، در حال حاضر در لباس استانداری که در اختیار افراد تازه وارد ارتش گذاشته می‌شود، تنها لباس زیر مردانه ارائه می‌شود.

زنان تنها حدود یک درصد از نیروهای مسلح سوئیس را تشکیل می‌دهند. این کشور اما امیدوار است که این آمار تا سال ۲۰۳۰ به ۱۰ درصد افزایش یابد.

ماریان بایندر عضو شورای ملی سوئیس می‌گوید ارائه لباس‌های زیر مناسب برای زنان می‌تواند در ترغیب افراد به تقاضای عضویت در ارتش منجر شود.

به گفته او، در حال حاضر لباس‌های فُرم برای مردان طراحی شده است، اما اگر قرار ارتش "زنانه‌تر" شود، اقدامات مناسبی لازم است.

بنابر گزارش‌ها در حال حاضر زنان لباس ‌های زیر مردانه می‌پوشند که برای آنها ناخوشایند است.

یک سخنگوی ارتش سوئیس گفت که لباس و سایر اقلام ارائه شده توسط ارتش در حال منسوخ شدن است.او گفت که "لباس زیر کاربردی" جدید برای زنان استخدام شده شامل "لباس زیر کوتاه" برای تابستان و "لباس زیر بلند" برای زمستان است.

به گفته این سخنگوی ارتش علاوه بر لباس زیر، لباس رزمی و جلیقه های محافظ و کوله پشتی نیز در هفته جاری مورد بازبینی قرار می‌گیرد.

ویولا آمرد، وزیر دفاع سوئیس نز از این اقدام استقبال کرده است.

لباس ‌های کنونی ارتش سوئیس برای اولین بار در دهه هشتاد میلادی معرفی شدند.