گزارش تصویری؛ حضور زنبورها در رژه نظامی و خنده ملکه و همسرش

ملکه و شوهرش

منبع تصویر، Chris Young/PA Media

توضیح تصویر،

خنده "غیر رسمی" ملکه و همسرش به خاطر حضور ناگهانی زنبورهای عسل در مراسمی رسمی

در طول سال‌ها خدمت در مقام همسر رئیس کشور، پرنس فیلیپ - دوک ادینبورگ - در هزاران رویداد رسمی همراه با ملکه حضور داشت و معمولا این دو نفر به شکلی منظم و کاملا تشریفاتی همراه هم کار می‌کردند مگر دریک مورد به خصوص که دسته‌ای زنبورها رفتار موقر و طبیعی آنها را برهم زدند.

کریس یانگ، عکاس خبرگزاری پرس‌اسوسیشن بریتانیا، در این مراسم حاضر و شاهد ماجرا بود و توانست از آن عکس بگیرد.

یانگ تنها عکاس حاضر در مراسم بازدید و سان و رژه هنگ گرینیدر، از یگان‌های نخبه واحد گارد سلطنتی مستقر در قصر ویندزور در سال ۲۰۰۳ بود.

او در محلی خاص عکاس مراسم مستقر بود که دید بهتری داشت و همراه با میهمانان مراسم انتظار ورود ملکه را می‌کشید.

کوتاه مدتی پس از آن پرنس فیلیپ با اونیفورم کامل سرهنگ افتخاری هنگ گریندر در محل خود مستقر شد تا از ملکه، که فرمانده کل نیروهای مسلح است، استقبال و او را در بازدید از این یگان همراهی کند.

در همین لحظه بود که یانگ متوجه یک دسته زنبور عسل شد که با خروج از کندو در نزدیکی محل برگزاری مراسم تجمع کرده‌اند.

منبع تصویر، Chris Young/PA Media

هجده سال پس از آن زمان، یانگ با یادآوری این واقعه می‌گوید "من شانس آورده بودم و فهمیدم که شاهد لحظه‌ای استثنایی هستم که فراتر از مراسم و تشریفات، ممکن است رفتاری کم سابقه را مشاهده کنم."

از پادکست رد شوید و به خواندن ادامه دهید
پادکست
رادیو فارسی بی‌بی‌سی

پادکست چشم‌انداز بامدادی رادیو بی‌بی‌سی – دوشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱

پادکست

پایان پادکست

او می‌افزاید: "ملکه مثل یک دختربچه قهقهه می‌زد و دوک هم نمی‌توانست از خنده خودداری کند. و من فکر کردم که واکنش طبیعی این دو نفر در جریان مراسمی چنان رسمی کاملا منحصر به فرد است."

یانگ می‌گوید که "برای چند لحظه، بعضی از میهمانان مطمئن نبودند که در واکنش به این حضور ناگهانی و کمی ترس‌آور، لازم است حرکت کنند یا سرجای خود بمانند، اما در نهایت همه مجبور شدند در برابر زنبورها عقب‌نشینی کنند."

به سرعت یک زنبوردار سلطنتی احضار شد تا اوضاع را سر و سامان بدهد.

یونگ از اینکه موفق شده بود تصویر زوج سلطنتی را در حالت رفتار طبیعی بگیرد خوشحال بود اما در همانحال به مسئولیت خودش هم فکر می‌کرد. برای آن روز، او به عنوان عکاس جمعی به مراسم رفته بود و به عنوان تنها عکاس این مراسم، قرار بود عکس‌هایش در اختیار رسانه‌های دیگر هم قرار بگیرد.

او به خاطر می‌آورد که "چنین وضعیتی می‌تواند اعصاب خردکن باشد، چون اگر کار خراب شود، هیچکس دیگری تصویری از این رویداد نخواهد داشت."

یانگ عکس‌ها را به محلی که برای کار او در نظر گرفته شده بود برد و پس از مرتب کردن آنها در نظر داشت با قطار به لندن بازگردد که سردبیر خبرگزاری به او تلفن کرد و گفت که خبر حضور زنبورها در مراسم رسمی توجه فراوانی را به خود جلب کرده و آیا می‌تواند عکس‌ها را زودتر به دفتر خبرگزاری بفرستد؟

بنابراین یانگ برای آماده کردن عکس‌های بیشتری از لحظه غافلگیر شدن زوج سلطنتی به یک کافه رفت و مشغول کار شد.

روز بعد، تصویر اصلی این ماجرا در بسیاری از روزنامه‌ها منتشر شد. این عکس یکی از معدود تصاویر رد و بدل شدن نگاه طبیعی و عادی بین زن و شوهری بود که معمولا ناچار بودند در مقابل جمع، به شیوه‌ای رسمی رفتار کنند.

منبع تصویر، Chris Young/PA Media

منبع تصویر، Chris Young/PA Media

منبع تصویر، Chris Young/PA Media

منبع تصویر، Chris Young/PA Media

منبع تصویر، Chris Young/PA Media