وزیر آموزش بریتانیا: تلفن های همراه باید در مدارس ممنوع شوند

mobile

منبع تصویر، Getty Images

در بریتانیا وزیر آموزش هشدار داده تلفنهای همراه باید در مدارس ممنوع شوند زیرا محدودیتهای دوران خانه‌نشینی بر نظم و انضباط کودکان تاثیر گذاشته است.

گوین ویلیامسون به نشریه تلگراف گفت: "نباید در طول روز که کودکان در مدرسه هستند از موبایل استفاده کنند یا موبایل در دستشان باشد."

او در عین حال گفته که این به عهده مسوولان مدارس است که سیاستهای خود را تعیین کنند.

آقای ویلیامسون گفته که تلفنها می‌توانند "زمینه ای برای آزار و اذیت اینترنتی" باشند و شبکه‌های اجتماعی می‌توانند به سلامت روان آسیب برسانند.

او در مقاله‌ای برای تلگراف نوشت: "اکنون وقت آن است که به خصوص تلفنهای همراه را کنار بگذاریم."

وزیر آموزش بریتانیا همچنین گفت: "فناوری در یادگیری کودکان هنگام تعطیلی مدارس و خانه نشینی بسیار ارزشمند بوده است و ما از استفاده از آن حمایت می کنیم."

"در خارج از کلاس، استفاده از تلفنهای همراه باعث دور شدن کودکان از ورزش سالم و بازی‌های خوب به سبک قدیمی می‌شود.

از پادکست رد شوید و به خواندن ادامه دهید
پادکست
رادیو فارسی بی‌بی‌سی

پادکست چشم‌انداز بامدادی رادیو بی‌بی‌سی – دوشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱

پادکست

پایان پادکست

"از آن بدتر، این وسایل به عنوان زمینه‌ای برای آزار و اذیت اینترنتی و استفاده نامناسب از سایت ها و شبکه‌های اجتماعی عمل می‌کند.

"در حالی که وظیفه هر مدرسه است که سیاست خود را تعیین کند، من کاملاً عقیده دارم که تلفن‌های همراه نباید در طول روز مدرسه مورد استفاده قرار بگیرند و دیده شوند، و از مدیران مدارس که چنین سیاست هایی را اجرا می کنند پشتیبانی می‌کنم."

او گفت که دولت در اواخر سال جاری در مورد چگونگی کمک به مسوولان مدارس برای حذف تلفنها از مدارس مشاوره خواهد کرد.

بر اساس داده های "Teacher Tapp "، برنامه‌ای که روزانه از حدود ۸۵۰۰ معلم نظر سنجی می‌کند ، اکثریت قریب به اتفاق مدارس از قبل سیاستهایی را برای محدود کردن استفاده از تلفن در کلاسهای درس اعمال کرده‌اند.

براساس این داده ها، تقریباً نیمی از مدارس متوسطه و بیشتر مدارس ابتدایی اجازه استفاده از تلفن در وقت استراحت یا ناهار را هم نمی‌دهند.

"لورا مکل نرنی" از طراحان این برنامه گفت:

"مشکل واقعی که توسط معلمان دوران متوسطه مطرح شده این است که قوانین و محدودیتها به طور هماهنگ اعمال نمی‌شود و همیشه مشخص نیست که حذف تلفن یا مسئولیت آن بر عهده چه کسی است و آیا اصولا آنها اجازه دارند که این کار را بکنند یا نه.

"اینکه وزیر آموزش چگونه این مشکل را حل می‌کند هنوز مشخص نیست."

سیاست مدارس

مسوولان مدارس اختیار ممنوعیت حمل تلفن به داخل مدارس را دارند.

اما سیاست دولت این است که تشخیص مناسب بودن چنین سیاستی بر عهده معلمان است.

منبع تصویر، PA

توضیح تصویر،

وزیر بهداشت بریتانیا گفته مدیران مدرسه ای را که اجازه نمی‌دهند کودکان موبایل به مدرسه بیاورند تحسین می‌کند

بعضی از مقامات دولت بریتانیا از جمله مت هنکاک، وزیر فرهنگ سابق و وزیر بهداشت فعلی بریتانیا از این ممنوعیت پشتیبانی کرده‌اند.

اما هیچ قانونی برای اجرای آن در بریتانیا وضع نشده است.

در فرانسه، قانون از استفاده کودکان از تلفن در محیط مدرسه جلوگیری می کند.

در اوایل سال جاری، وزارت آموزش و پرورش چین اعلام کرد که دانش آموزان مجاز نیستند بدون رضایت نامه کتبی والدین، تلفن همراه به مدرسه بیاورند.

"رویکرد همکاری"

"میکا می اسمیت"، از موسسه آموزش درخشان در آینده گفت که این ممنوعیت ایده خوبی نیست "زیرا کودکان ممکن است هنوز این وسایل را به مدرسه بیاورند ولی آن را پنهان کنند".

در عوض باید یک "رویکرد مشارکتی با استفاده از قوانین موجود" از جمله تعیین زمان و محیطی خاص برای استفاده از تلفن همراه وجود داشته باشد.

وی افزود: "این کار نیاز به اعتمادسازی و آماده کردن آنها برای دنیای بزرگسالی دارد."

"سوزان وسلز" ، معاون رئیس کالج فراملینگهام در سافک انگلستان، گفت که تلفنها باید به عنوان "بخشی اساسی از برنامه درسی" گنجانده شوند.

وی افزود: "مدارس برای آماده سازی دانش آموزان برای دنیای واقعی طراحی شده‌اند." "ما باید دانش آموزان را به استفاده سازنده از تلفنهای خود ترغیب کنیم."

منبع تصویر، Getty Images

توضیح تصویر،

بیشتر نوجوانان به تلفن خود وابسته هستند

'اعتیاد به تلفن'

طبق نظرسنجی سایت مقایسه قیمت "یوسوییچ "در سال گذشته، نیمی از والدین از ممنوعیت تلفن پشتیبانی می کنند.

شیل اسماعیل، یک وبلاگ نویس در حوزه مسائل مربوط به والدین، می‌گوید که ممنوعیت تلفن "از حواس پرتی جلوگیری می کند و به بچه ها کمک می کند روی کار تمرکز کنند".

وی افزود: "کودکان در زمان شیوع بیماری کرونا بیشتر از حد معمول روی تلفنهای خود وقت صرف می‌کردند."

"این روش اصلی برای ارتباط با همسالان بود که اکنون کم و بیش به یک اعتیاد تبدیل شده است."

آقای ویلیامسون وزیر آموزش بریتانیا همچنین در مورد نیاز به نظم و انضباط در هنگام بازگشت کودکان به مدارس نوشته است: اگرچه یادگیری از راه دور از نظر توانایی کودکان برای ادامه فراگیری در خانه موفقیت چشمگیری بود، اما نبود یک ساختار منظم و انضباط به طور حتم بر رفتار آنها تأثیر گذاشته است."