درگیری‌های غزه - اسرائیل؛ با وجود درخواست‌ها برای آتش‌بس حملات هوایی ادامه دارد

حملات اسرائیل به غزه

منبع تصویر، Reuters

توضیح تصویر،

حملات اسرائیل به غزه

ارتش اسرائیل صبح امروز و کمی بعد از طلوع آفتاب، حملات هوایی خود را ادامه داد و دو ساختمان در شهر غزه را تخریب کرد. اسرائیل همچنین اعلام کرده است که توانسته تونل‌های بیشتری را از حماس نابود کند. حملات در حالی ادامه یافته که تلاش‌ها برای آتش‌بس افزایش یافته است.

براثر این درگیری‌ها که اکنون وارد هفته دوم خود شده است تا کنون دستکم ۲۱۲ فلسطینی در غزه کشته شده‎اند، از جمله تقریبا ۱۰۰ زن و کودک. بنابر اعلام مرکز پزشکی اسرائیل نیز، در این کشور نیز تا کنون ۱۰ نفر از جمله دو کودک کشته‌ شدند.

در تازه‌ترین تحولات، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه بار دیگر خواهان توقف فوری خشونت‌هایی شد که به گفته او منجر به قربانی شدن شمار زیادی از غیرنظامیان از جمله کودکان شده است. پیشتر، کاخ‌سفید اعلام جو بایدن در گفتگو با بنیامین نتانیاهو از او خواسته که برای رسیدن به آتش‌بس تلاش کند و همزمان گفته واشنگتن در حال رایزنی با قاهره برای متوقف کردن حملات موشکی از غزه است.

رشدی ابولوف، خبرنگار بی بی سی در غزه، در توییتی درباره عملیات شب گذشته جنگنده‌های اسرائیل نوشت "حملات مانند زلزله ساختمان‌های غزه را لرزاند".

به گفته او، در حملات شب گذشته صدای انفجار و غرش بمب‌ها زیاد نبود اما شعله‌های مهیب آتش و لرزش ساختمان به شدت احساس می‌شد.

شب گذشته اسرائیل ۶۰ حمله هوایی در غزه انجام داد. پس از وقفه‌ای کوتاه، شبه نظامیان فلسطینی نیز ۹۰ راکت به سمت جنوب اسرائیل شلیک کردند.

مقامات بهداشتی در غزه می‌گویند که در حملات هوایی شب گذشته هیچ گزارشی از کشته‌شدن فلسطینی ها نداشته‌اند.

این اولین بار است که از آغاز زمان درگیری، یعنی هشت روز پیش، آمار تلفات کاهش یافته است.‌

همزمان حماس نیز به پرتاب راکت ادامه داده است و صدای آژیر هشدار در شهرهای جنوبی اسرائیل بارها ساکنان این مناطق را به پناهگاه کشیده است.

اسرائیل ضمن دفاع از استراتژی خود می‌گوید حداقل ۱۵۰ نفر از کشته‌شدگان فلسطینی، عضو گروه‌های شبه‌نظامی هستند.

حماس تا کنون آماری درباره تعداد اعضای کشته شده این گروه ارائه نداده است.

منبع تصویر، Getty Images

توضیح تصویر،

غزه

منبع تصویر، Reuters

توضیح تصویر،

اسرائیل

منبع تصویر، Getty Images

توضیح تصویر،

تصاویری از ویرانه‌های عزه