تیم المپیک بلاروس؛ کریستینا سیمانوسکایا از پرواز به کشورش خودداری کرده است

Belarus olympic

منبع تصویر، Reuters

توضیح تصویر،

کریستینا تسیمانوسکا روز یکشنبه به فرودگاه هانده ژاپن منتقل شد

یک ورزشکار از بلاروس که در المپیک توکیو شرکت کرده، گفته که پس از انتقاد علنی از تیم ملی این کشور به فرودگاه توکیو منتقل شده تا به خانه برود.

کریستینا سیمانوسکایا قرار بود روز دوشنبه در ۲۰۰ متر دو زنان شرکت کند.

اما او گفته که پس از شکایت علنی از این که در فرصت زمانی کوتاه ناچار به شرکت در رقابت دیگری شده به او گفته شده که وسایل خود را جمع کند و به فرودگاه منتقل شده است.

او اکنون از کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) خواسته است که مداخله کند.

این ورزشکار بلاروسی در ویدئویی که در پیام‌رسان تلگرام منتشر شده، گفته: "آنها در تلاش هستند تا من را بدون تمایل خودم از کشور خارج کنند." من از کمیته بین‌المللی المپیک می‌خواهم که مداخله کند."

خانم سیمانوسکایا پیشتر به ایستگاه رادیویی اروپا برای بلاروس ( (ERB) گفته بود که از بازگشت به کشورش می‌ترسد.

در یک بیانیه کوتاه کمیته بین‌المللی المپیک گفته است که گزارش رسانه‌ها را دیده‌ است و در این مورد خواهان ارایه توضیحات از کمیته المپیک بلاروس شده است.

او قبلاً در یک ویدئوی اینستاگرامی ادعا کرده بود که مقامات بلاروس بلافاصله پس از آن که مشخص شد برخی از هم تیمی‌های او واجد شرایط شرکت در مسابقه دوی ۴۰۰ متری نیستند، در فرصت کوتاهی از او خواستند که در بازیهای روز پنجشنبه شرکت کند.

این دونده سرعت به رویترز گفت که از تیمش حذف شد زیرا "در اینستاگرام در مورد سهل‌انگاری مربیان صحبت کرد".

با این حال ، تیم المپیک بلاروس بعداً اعلام کرد که او به دلیل "شرایط روحی و روانی" از تیم حذف شد و در دو مسابقه دوی ۲۰۰ متر یا ۴۰۰ متر امدادی شرکت نمی‌کند.

او در حال حاضر در فرودگاه هانده توکیو با پلیس ژاپن است و به گفته تادوش گیکزان، روزنامه نگار بلاروس، می‌خواهد تقاضای پناهندگی در اتریش را بکند.