اصلی‌ترین مدعی آزارجنسی از سوی فرماندار نیویورک سکوت خود را شکست

خانم کامیسو رسما علیه فرماندار نیویورک به اتهام آزارجنسی شکایت کرده است

منبع تصویر، CBS

توضیح تصویر،

خانم کامیسو رسما علیه فرماندار نیویورک به اتهام آزارجنسی شکایت کرده است

یکی از دستیاران ارشد سابق اندرو کومو که نامش در راس لیست ۱۱ زنی است که فرماندار نیویورک را متهم به آزارجنسی کرده‌اند، با شکستن سکوت خود برای نخستین بار در گفتگویی تلویزیونی علیه این چهره ارشد حزب دموکرات سخن گفته است.

بریتنی کامیسو می‌گوید آقای کومو دو بار بدن او را بدون کسب رضایت لمس کرده و یک بار هم بدون اجازه تلاش کرده لب‌های او را ببوسد.

خانم کامیسو روز دوشنبه، نهم اوت، در مصاحبه‌ای تلویزیونی که شبکه سی‌بی‌اس آمریکا پخش کرد گفت در هنگام وقوع این وقایع ادعایی، او جرات نکرده شکایت کند چون از قدرت و نفوذ فرماندار نیویورک هراس داشته اما اکنون معتقد است اندرو کومو باید برای اعمالش در برابر قانون پاسخگو باشد.

بریتنی کامیسو درباره علت این که نامش در راس شاکیان اندرو کومو قرار گرفته به سی‌بی‌اس گفت: "شاید به این علت که من تنها زنی - در میان شاکیان - هستم که اندرو کومو به او دست‌درازی کرده و با لمس بدون رضایت و بوسیدن بدون اجازه من را آزارجنسی داده است.

اخبار مرتبط

خانم کامیسو، ۳۲ ساله، می‌گوید در دورانی که در دفتر فرماندار نیویورک کار می‌کرده اندرو کومو بدون اجازه بدن او را لمس کرده و می‌گوید: "کاری که از او سر زد مجرمانه بود."

علنی شدن جزییات ادعای بریتنی کامیسو به آن علت مهم است که آقای کومو به هنگام تکذیب اتهام‌ها و عذرخواهی از زنان شاکی چند بار تاکید کرده بود که هیچ گاه هیچ زنی را لمس نامناسب نکرده است و اگر چه "قبول دارد" که ممکن است رفتار و گفتارش نامناسب بوده اما "دستش به کسی نخورده" است.

ادعایی که حالا با اتهام‌های طرح شده از سوی خانم کامیسو مغایرت کامل دارد.

نتیجه تحقیقات دفتر لیتیتیا جیمز، دادستان کل ایالت نیویورک که گزارش آن هفته گذشته منتشر شد تصریح کرده که رفتارهای ادعایی آقای کومو با این زنان، بر خلاف قوانین ایالتی و فدرال است.

این تحقیقات که از سال گذشته میلادی آغاز شده بود چندین ماه طول کشید و طی آن بازرس‌های دادستانی با حدود ۲۰۰ نفر از جمله کارمندان دفتر فرمانداری مصاحبه کردند.

توضیح تصویر،

لیتیتیا جیمز، دادستان نیویورک، هفته گذشته نتایج تحقیقات دفتر خود درباره اتهامات اندرو کومو (راست) را منتشر کرد

از پادکست رد شوید و به خواندن ادامه دهید
پادکست
رادیو فارسی بی‌بی‌سی

پادکست چشم‌انداز بامدادی رادیو بی‌بی‌سی – دوشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱

پادکست

پایان پادکست

خانم کامیسو گفته از همان زمان که در دفتر فرماندار نیویورک آغاز به کار کرد، آقای کومو درباره ظاهر و روابط شخصی او مکررا اظهارنظر و سوال می‌کرده است.

او مدعی است که آقای کومو یک بار بدون رضایت او لب‌هایش را بوسیده و همچنین او را به طرز نامناسبی بغل کرده است.

او همچنین مدعی شده که اندرو کومو یک بار به هنگام گرفتن یک عکس جمعی، باسن خانم کامیسو را لمس کرده و یک بار دیگر هم از روی بلوز به پستان‌های او دست زده است.

خانم کامیسو به شبکه سی‌بی‌اس گفت که او جرات نکرده بود در این باره قبلا چیزی بگوید چون فکر می‌کرد کسی حرفش را باور نخواهد کرد.

"من از این که پا پیش بگذارم و هویتم را آشکار کنم می‌ترسیدم. از این که فرماندار و "ایادی" او -عنوانی که من دوست دارم برای آنها به کار ببرم - علیه من اقدام کنند و دنبال بدنام کردن من بروند و بی‌رحمانه به من حمله کنند. چرا که قبلا دیده بودم که چنین کارهایی را علیه دیگران انجام داده بودند.

کریگ اپل، کلانتر ناحیه آلبانی در ایالت نیویورک تصدیق کرده که یک پرونده جنایی علیه آقای کومو در این ناحیه تشکیل شده که شاکی اصلی آن خانم کامیسو است.

اندرو کومو، فرماندار ۶۳ ساله و دموکرات نیویورک، همه اتهام‌های جنسی علیه خود را رد کرده و در برابر فشارها برای استعفاء از مقامش مقاومت می‌کند.

او حتی به توصیه جو بایدن، رئیس‌جمهوری و رهبر حزب دموکرات که هفته گذشته و پس از انتشار تحقیقات دادستان کل ایالت نیویورک، خواستار کناره‌گیری آقای کومو شده بود، اعتنایی نکرده است.

با این حال، انتظار می‌رود که مجلس سنای ایالت نیویورک به زودی طرح استیضاح اندرو کومو را به اجرا بگذارد و او را برای محاکمه به صحن سنا احضار کند.