رسوایی 'اسکورت'؛ همسرترامپ بابت اتهام جنسی غرامت می‌گیرد

ملانیا ترامپ

منبع تصویر، Getty Images

روزنامه بریتانیایی دیلی میل موافقت کرد که به ملانیا ترامپ، بانوی اول آمریکا برای مطلبی که در مورد دوران مدل بودن او چاپ کرده، غرامت دهد.

این گزارش سال گذشته و حین کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ چاپ شد.

این روزنامه در آن گزارش مدعی شد که ملانیا ترامپ سابقه کار به عنوان "اسکورت" را داشته اما بعد حرفش را پس گرفت. خانم ترامپ غرامت و عذرخواهی این روزنامه را طی محاکمه‌ای در دادگاه عالی لندن انجام شد، قبول کرد.

اسکورت به دخترانی گفته می‌شود که نه در خیابان یا خانه‌هایی که به این کار اختصاص دارند که از طریق تلفن قرار می‌گذارند و خدمات جنسی ارائه می‌کنند.

خانم ترامپ از روزنامه دیلی میل در بریتانیا و همچنین از بخش آنلاین آن در آمریکا شکایت کرد.

وکلای ملانیا ترامپ تقاضای ۱۵۰ میلیون دلار (۱۲۰ میلیون پوند) خسارت کرده بودند، ما مبلغ غرامتی که در لندن بر سر آن توافق شده اعلام نشده است.

با این حال گزارش شده است که مبلغ پرداختی در حدود ۳ میلیون دلار است که شامل‌ خسارت‌های ملانیا ترامپ و هزینه دادگاه می‌شود. این پرداخت موجب بسته شدن پرونده در نیویورک نیز خواهد شد.

جمله‌ای‌ که روزنامه دیلی میل بابت آن عذرخواهی کرد این بود: "به نظر می‌رسد او خدماتی بیش‌تر از فقط مدل بودن ارائه کرده است". در این نوشته همچنین نوشته شده بود که آقا و خانم ترامپ ۳ سال زودتر از چیزی که ادعا می‌کنند با هم ملاقات کرده بودند و سپس اولین ملاقاتشان را "صحنه‌سازی" کرده‌اند.

روزنامه دیلی میل نوشت: "ما قبول می‌کنیم که این ادعاها در مورد خانم ترامپ صحت نداشته است."

منبع تصویر، WHITE HOUSE

توضیح تصویر،

اولین عکس رسمی خانم ترامپ به عنوان بانوی اول آمریکا در ماه آوریل منتشر شد

خانم ترامپ با نام اصلی ملانیا کناوس در اسلوونی زاده شد. زادگاه او شهر کوچک سونیتسا است که با ماشین یک ساعت با لیوبلیانا، پایتخت اسلوونی فاصله دارد.

او از زمان نوجوانی به عنوان مدل با یک شرکت قرارداد امضا کرد و پروازهای مختلفی به اروپا و آمریکا داشت.

خانم ترامپ سال ۱۹۹۸ و زمانی که ۲۸ سال داشت در یک مهمانی طی هفته مد نیویورک با همسر کنونی‌اش آشنا شد. آن‌ها هفت سال بعد ازدواج کردند.